آخرین اخبار

بهره‌برداری از ۳.۶ هزار میلیارد تومان پروژه‌های صنایع تبدیلی در هفته جهاد کشاورزی

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع وزارت جهاد کشاورزی گفت: در هفته جهاد کشاورزی ۱۴۹پروژه صنایع تبدیلی و تکمیلی به ارزش ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان با ظرفیت جذب ماده خام یک میلیون و ۱۵۰ تن و اشتغال‌زایی ۶ هزار و ۱۰۰ نفر به بهره‌برداری می‌رسد

کریم ذوالفقاری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا ضمن تبریک هفته جهاد کشاورزی به همه کشاورزان و بهره‌برداران و صاحبان کارخانه‌های صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی، افزود: صنایع تبدیلی غذایی رتبه اول سرمایه‌گذاری در پروژه‌های قابل افتتاح هفته جهاد کشاورزی است.

وی با بیان اینکه استان‌های خراسان رضوی با ۱۸ طرح، کرمان ۱۳ طرح و کردستان ۱۱ طرح به لحاظ تعداد پروژه قابل افتتاح و استان‌های مازندران، خراسان رضوی و یزد به لحاظ میزان سرمایه‌گذاری انجام گرفته، رتبه‌های نخست تا سوم را در کشور به دست آورده‌اند.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی اظهار داشت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در مذمت خام‌فروشی و در سالی که جهش تولید با مشارکت مردم نام گرفته، طرح تحول توسعه صنایع تکمیلی محصولات کشاورزی همزمان با هفته جهاد کشاورزی مورد تاکید است.

ذوالفقاری تصریح کرد: استان‌های خراسان رضوی، کرمان و کردستان به لحاظ تعداد پروژه قابل افتتاح و استان‌های مازندران، خراسان رضوی و یزد به لحاظ میزان سرمایه‌گذاری حائز رتبه‌های اول تا سوم در بین سازمان‌های جهاد کشاورزی هستند که موفقیت چشمگیری است.

وی گفت: در حال حاضر بیش از ۳۵ هزار میلیارد تومان پروژه صنایع تبدیلی و تکمیلی در کشور در حال اجرا بوده که آینده خوبی را برای ایجاد ارزش افزوده از محصولات کشاورزی تداعی خواهد کرد.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی بیان کرد: با توجه به حضور چشمگیر شرکت‌های صنایع غذایی و فراوری همچنین صنایع وابسته و مرتبط با آن در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی و صنایع وابسته تهران که در حال برگزاری است، همه علاقه‌مندان و صاحبان سرمایه را به حضور، مشارکت و سرمایه‌گذاری در این ب

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها