آخرین اخبار

آغاز برداشت گندم در استان تهران/ خرید تا شهریور ادامه دارد

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به آغاز فصل برداشت گندم از مزارع این استان، گفت: تاکنون ۱۲۰ تن گندم از گندم‌زارهای استان برداشت شده است

به گزارش ایرنا از سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، «محمودرضا آجودانی» اظهار داشت: مراکز خرید آماده دریافت گندم تولیدی گندم‌کاران هستند و برنامه‌ریزی‌ها و پیش‌بینی‌های لازم در این زمینه انجام گرفته است.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه فصل برداشت و خرید گندم و دانه‌های روغنی استان تهران از اوایل خرداد ماه آغاز و تا اواخر مرداد ماه ادامه دارد، افزود: این عملیات با استفاده از چندین دستگاه کمباین از شهرستان های جنوب شرق استان از امروز آغاز شده و همچنان در حال انجام است.

آجودانی تصریح‌کرد: اکنون ۱۱ مرکز اعم از مراکز خرید دولتی، سیلوی تهران و سیلوهای شهرستان‌های مجاور آماده تحویل گندم مازاد بر نیاز کشاورزان است و هیچ‌گونه محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

وی، سطح کشت گندم استان تهران را بیش از ۴۷ هزار هکتار اعلام کرد و گفت: بیشترین سطح گندم استان تهران مربوط به شهرستان‌های ری و ورامین است.

این مسئول اظهار داشت: با توجه به شرایط جوی مطلوب، بارش مناسب، رعایت مسائل ترویجی، مبارزه به موقع با علف‌های هرز و سن غلات، پیش‌بینی می‌شود میزان عملکرد برداشت گندم در سطح امسال افزایش قابل قبولی داشته باشد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها