آخرین اخبار

۲.۲ میلیون تن گندم از کشاورزان خرید تضمینی شد

شرکت بازرگانی دولتی ایران از عبور ارزش خرید گندم کشاورزان از مرز ۴۰ هزار میلیارد تومان خبر داد و اعلام کرد: تا ساعت ۹ صبح امروز، مجموعاً دو میلیون و ۲۹۱ هزار تُن گندم از کشاورزان ۱۱ استان کشور خریداری شده است.

 به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران ؛ مدیر مرکز اطلاع‌رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدأ) با اعلام اینکه نسبت به سال گذشته، میزان خرید گندم در استان کرمانشاه حدود 8 برابر و در استان لرستان حدود 3 برابر افزایش یافته است، افزود: در استان‌های کرمان و ایلام نیز با رشد خرید گندم روبه‌رو هستیم.
وی با اعلام اینکه به ترتیب استان‌های خوزستان با خرید یک میلیون و 445 هزار تُن، ایلام با خرید 216 هزار تُن، فارس با خرید 208 هزار تُن و کرمان با خرید 194 هزار تُن، در رتبه های اول تا چهارم خرید گندم کشور قرار دارند، گفت: تاکنون، 63 درصد گندم کشور از استان خوزستان، 27 درصد از 3 استان ایلام، فارس و کرمان و 10 درصد باقی‌مانده نیز از 7 استان دیگر خریداری شده است.
شهرام جباری‌‌زادگان با اعلام اینکه تا کنون 36 درصد مطالبات کشاورزان استان ایلام و 23 درصد مطالبات کشاورزان استان بوشهر واریز شده است، خاطرنشان کرد: پرداخت پول گندمکاران استان‌های سیستان و بلوچستان و خوزستان آغاز شده و واریز مطالبات کشاورزان سایر استان‌ها نیز به زودی شروع می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها