آخرین اخبار

ارسال گزارش تحقیق و تفحص از عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه به قوه قضائیه

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با ارسال گزارش نهایی تحقیق و تفحص از عملکرد احیای دریاچه ارومیه به قوه قضائیه موافقت کردند

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز سه‌شنبه ( اول خردادماه) در جریان بررسی گزارش نهایی تحقیق و تفحص از عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه در اجرای ماده ۲۱۲ آیین‌نامه داخلی مجلس با ۱۵۶ رأی موافق با ارسال این گزارش برای بررسی و پیگیری به قوه قضائیه موافقت کردند.

پیش از رای گیری، سمیه رفیعی در تشریح این گزارش به میزان اعتبارات پروژه‌های طرح نجات دریاچه ارومیه اشاره کرد و گفت: این اعتبارات از سه منبع تأمین شده و در مجموع به میزان تقریبی ۵۱ هزار میلیارد ریال بوده است. در کنار دستاوردها و نقاط قوت این ستاد نواقص مهمی وجود داشته که به صورت کلی موجب شده شاخص‌های این برنامه کمتر از ۲۵ درصد به هدف اصلی خود که احیای دریاچه ارومیه است، دست پیدا کند.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با تشریح نواقص و کاستی‌های عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: طبق بررسی‌های انجام شده توسط هیأت تحقیق و تفحص مشکلات اصلی ستاد احیا در حوزه اجرا، نظارت و هدف‌گذاری نامناسب با شرایط اقتصادی و اجتماعی منطقه موجب عدم تحقق اهداف و کاهش اثربخشی و کارایی برنامه‌های این ستاد شده است.

رفیعی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی اقدامات خود را بدون توجه به تأثیر بر فعالیت‌های اجرایی خود در سایر بخش‌ها انجام دادند لذا پیشنهاد می‌شود کارگروه ویژه‌ای متشکل از نمایندگان وزارتخانه‌های مختلف، سازمان‌های مرتبط و نمایندگان مجلس و مقامات استان‌های مجاوز تشکیل شده و دستورکارهای مشخصی را که در این گزارش به آن اشاره شده مورد پیگیری و رسیدگی قرار دهند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها