آخرین اخبار

۳۵۰ همت پروژه صنایع تبدیلی در حال اجرا کشور

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون جهاد کشاورزی گفت: نزدیک به ۳۵۰ هزار میلیارد تومان (همت) پروژه صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش کشاورزی در حال اجرا است.

به گزارش خبرنگار مهر، امروز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ نشست معاونت مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی در محل این وزارتخانه برگزار شد. کریم ذوالفقاری، رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: یکی از اشکالاتی که به بخش کشاورزی وارد می‌شود سنتی و معیشتی بودن آن است. خروج از این بخش نیاز به مکانیزاسیون دارد و سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف کشت، شیلات و… ما را به سمت مدرن شدن هدایت می‌کند.

وی افزود: مکانیزاسیون علم نو است که نیاز به ترویج دارد.

وی با بیان اینکه در ماشین آلات برداشت نقص داریم و کامل نیست، اظهار کرد: متولیان دولتی از وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صمت تا بانک مرکزی در حوزه سیاستگذاری و تأمین مالی و رسانه‌ها در فرهنگ سازی باید همراهی داشته باشند.
صنایع تبدیلی سودآور است

رئیس توسعه بخش مکانیزاسیون جهاد کشاورزی ادامه داد: در حوزه صنایع، یکی از بخش‌های سودآور بخش کشاورزی صنایع تبدیلی و تکمیلی است که برای ایجاد و تکمیل زیرساخت‌ها اعتبار زیادی نیاز دارد اما سودآور است.

وی با بیان اینکه در بین صنایع تبدیلی واحد زیان ده وجود ندارد، تصریح کرد: یکی از مسائلی که زمینه ساز توسعه صنایع تبدیلی شده همین موضوع است.

ذوالفقاری اعلام کرد: نزدیک به ۳۵۰ هزار میلیارد تومان پروژه صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش کشاورزی در حال اجرا است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها