آخرین اخبار

دامپزشکان؛ مراقبان تمام قد امنیت غذایی و بهداشت عمومی هستند

رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: دامپزشکان؛ مراقبان تمام قد امنیت غذایی، سلامت و بهداشت عمومی هستند.

به گزارش ایرنا از سازمان دامپزشکی کشور، مجتبی نوروزی به مناسبت روز جهانی دامپزشکی در پیام خود آورده است: روز جهانی دامپزشکی فرصتی مغتنم برای یادآوری و توجه به اهمیت خدمات تخصصی دامپزشکی و نقش برجسته دامپزشکان در حوزه سلامت انسان و دام و تامین و تضمین امنیت غذایی است.

۸۰۰ نوع بیماری مشترک بین انسان و دام

پیشگیری، مبارزه و درمان بیماری‌های دامی در جهت حفظ و ارتقاء سلامت جمعیت دامی کشور و برقراری امنیت غذایی به ویژه تامین سبد مواد غذایی و فرآورده‌های پروتئینی با منشا دامی ایمن و سالم و همچنین پیشگیری از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام که به حدود ۸۰۰ نوع بیماری می‌رسد، از مهم‌ترین دستاوردهای دامپزشکان در سطح ملی است که در این روز گرامی داشته می‌شود.

دامپزشکان و پیرادامپزشکان سرمایه ارزشمند علمی و اجرایی کشور هستند که حضور آنها در عرصه های مختلف جامعه متضمن برقراری امنیت غذایی و سلامت آحاد افراد جامعه است و از این رو گرامیداشت جایگاه حرفه ای آنها در روز جهانی دامپزشکی برای قدردانی از خدمات ارزشمند و اثرات مفید فعالیت آنها در سطح ملی و بین المللی است.

روز جهانی دامپزشکی سال ۲۰۲۴ با شعار دامپزشکان از پایه‌های اجتناب ناپذیر نظام سلامت هستند، بیانگر جایگاه خطیر و حساس دامپزشکان و پیرادامپزشکان در نظام سلامت جهان است. امری که آشکارا روشن کننده همان شعار پیشتازی این قشر در امنیت غذایی و امنیت زیستی آحاد ملت است.

اقتدار غذایی و افزایش تولید غذا از نظر کمی و کیفی در راستای تامین امنیت غذایی پایدار مبتنی بر فعالیت های دانش بنیان و اشتغال آفرین در این حوزه، از محورهای اساسی ظرفیت سازی در برابر مخاطرات مرتبط با سلامت جمعیت دامی ناامنی غذایی حاصل از آن است.

در پایان از خدمات ارزشمند و شایسته فرهیختگان دامپزشک و پیرادامپزشک صمیمانه تشکر می‌ کنیم و برای تمام همکاران گرامی آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون دارم. دکتر مجتبی نوروزی معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها