آخرین اخبار

افزایش قیمت گوشت قرمز تکذیب شد

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی هر گونه افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار را در هفته های آینده تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مسعود امرالهی، مدیرکل بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی با تکذیب افزایش قیمت گوشت قرمز، گفت: طرح این موضوع که افزایش نرخ دلار بر افزایش هزینه‌های دامداری‌ها تأثیر گذاشته است صحت ندارد و شایعه است و نهاده‌های دامی با ارز نیمایی ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان تأمین و تحویل دامداران کشور می‌شود.
 
وی افزود: ارزی که به سایر کالاهای اساسی برای واردات پرداخت می‌شود، با نرخ ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی است و از این رو تغییر نرخ دلار، تأثیری بر قیمت تمام شده کالاهای اساسی نخواهد گذاشت.
 
امرالهی، افرادی را که از افزایش قیمت گوشت قرمز با توجه به افزایش نرخ ارز صحبت کرده اند، کاسبان تحریم نامید و گفت: این افراد برای نمایش خود در رسانه‌ها و فضای مجازی شایعه می‌کنند.
 
وی تاکید کرد: ما مشکلی در تأمین کالاهای اساسی و ارز برای واردات کالاهای و نهاده‌های دامی نداریم و اظهار نظرهایی مبنی بر افزایش قیمت گوشت در هفته‌های آینده با هدف تشویش بازار و اذهان عمومی مطرح می‌شود.
 
مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: هر گونه تغییر در قیمت کالاهای اساسی بدون مجوز ستاد تنظیم بازار کشور مورد تأیید نیست و تخلف محسوب می‌شود.
 
وی در همین حال از همه تولیدکنندگان و بازرگانان بخش کشاورزی خواست با توجه به ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی که برای واردات کالاهای اساسی دریافت کرده اند، کالاهای شأن را قیمت گذاری کنند.
 
امرالهی با بیان این که برای رفاه حال مصرف کنندگان گوشت قرمز گوسفندی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین تره بار با قیمت هر کیلوگرم حدود ۳۱۵ هزار تومان بسته بندی و لاشه با قیمت حدود هر کیلوگرم ۲۸۲ هزار تومان عرضه می‌شود،
 
اذعان داشت: در سطح خرده فروشی نیز هر کیلو گرم شقه گوسفندی با قیمت بین ۴۵۰ هزار تا ۵۵۰ هزار تومان بسته به کیفیت گوشت، خرید و فروش می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها