آخرین اخبار

افزایش نرخ دلار دربازار آزاد نباید منجر به افزایش قیمت کالاها شود

مدیرکل صمت استان تهران گفت: اقلام اساسی قیمت مصوبی دارند و تغییرات نرخ ارز در بازار آزاد تاثیری در آنها ندارد؛ در سایر بخش‌ها نیز به اصناف توصیه می‌شود که کالایی که قبلاً خریداری کرده‌اند با همان نرخ‌ها به دست مردم برسانند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، «محمود سیجانی» مدیرکل سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران اظهار داشت: برای تنظیم بازار شب عید امسال بیش از 20 نمایشگاه بهاره در استان تهران دایر شده است و همه اقلام اساسی و ضروری مورد نیاز مردم مانند محصولات کشاورزی، کیف و کفش، پوشاک و آجیل با قیمت‌های مصوب یا قیمت‌های کمتر در این نمایشگاه‌ها عرضه می‌شود.

وی افزود: نزدیک به 6 هزار واحد صنفی نیز برای شب عید فروش فوق‌العاده دارند و محصولات خود زیر نظر اتحادیه‌های خود با تخفیف‌های 15 تا 20 درصدی به فروش می‌رسانند.

مدیرکل سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران ادامه داد: اقلام مورد نیاز مردم برای ماه مبارک رمضان مانند گوشت، مرغ و خرما در نمایشگاه‌های بهاره عرضه می‌شود.

وی در ارتباط با تأثیرات نرخ دلار در بازار تصریح کرد: اقلام اساسی قیمت مصوبی دارند و تغییرات نرخ ارز در بازار آزاد، تأثیری در آنها ندارند؛ در سایر بخش‌ها نیز به اصناف توصیه می‌شود که کالایی که قبلاً خریداری کرده‌اند با همان نرخ‌ها به دست مردم برسانند و کالاها نباید مشمول افزایش قیمت باشند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها