آخرین اخبار

ارائه ۳۵ میلیون خدمت رایگان به مناطق محروم از سوی جهاد دامپزشکی

مشاور معاون وزیر جهاد کشاورزی از ارائه ۳۵ میلیون خدمت رایگان به مناطق محروم در حوزه واکسیناسیون، درمان، تشخیص، آموزش و ترویج و مدیریت بیماری‌های دامی توسط جهاد دامپزشکی خبر داد.

امین اسدی در گفت و گو با خبرنگار مهر، از ارائه ۳۵ میلیون خدمت رایگان به مناطق محروم از سوی جهاد دامپزشکی خبر داد و اظهار کرد: جهاد دامپزشکی کار و خدمات جهادی به ویژه در مناطق محروم و صعب‌العبور را با استفاده از ظرفیت سایر ارگان‌های دولتی و غیردولتی در حوزه پیشگیری و مدیریت بیماری‌های دامی و آموزش و ترویج ادامه می‌دهد.

اسدی با بیان اینکه جهاد دامپزشکی از خرداد سال ۱۴۰۱ با سه مأموریت اصلی، ارائه خدمات در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، پیشگیری از بیماری‌ها دامی، مدیریت بیماری‌ها و آموزش و ترویج مسائل مرتبط با دامداری‌ها در قالب اهداف اصلی و تخصصی این سازمان فعالیت می‌کند افزود: در این رزمایش‌ها از ظرفیت‌های دیگر ارگان‌های دولتی و غیردولتی، و سپاه و بسیج و گروه‌های جهادی، برای تسریع خدمت رسانی به مناطق صعب العبور استفاده می‌شود.

مشاور معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: کنترل بیماری‌های دام و طیور از جمله وظایف دامپزشکی است که در این راستا می‌توان به منظور اجرای سیاست‌های این سازمان از استعداد و ظرفیت‌های گروه‌های جهادی در مناطق روستایی برای خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی استفاده بهینه کرد.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین اقدامات سازمان دامپزشکی کشور، برگزاری رزمایش‌های برنامه‌محور جهاد دامپزشکی است، عنوان کرد: اهم خدمات در این رزمایش‌ها به مناطق کم‌برخوردار و صعب‌العبور عشایری ارائه خواهد شد و این خدمات رایگان شامل واکسیناسیون، سمپاشی اماکن دامی، آموزش و ترویج، تشخیص و درمان دام‌های عشایری خواهد بود که در سنوات گذشته امکان‌پذیر نبوده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها