وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد:

مسئولیت سنگین دانش بنیان‌ها در تامین محصولات کشاورزی

تهران - ایرنا - وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه این وزارتخانه برای تامین محصولات کشاورزی به شرکت‌های دانش‌بنیان امید بسته است و آنها مسئولیت سنگینی برعهده دارند، گفت: در هر جایی که این شرکت‌ها وارد شوند، ما به عنوان بخش دولتی خود را کنار می‌کشیم.

به گزارش کشاورزپلاس به نقل از ایرنا محمدعلی نیکبخت که در نخستین رویداد نمادیران با عنوان «کشاورزی نوآور و بهره‌ور» در خانه نوآوری و فناوری ایران سخن می‌گفت به اهمیت امنیت غذایی در کشور اشاره کرد و افزود: تامین غذای سالم و کافی برای جمعیت بزرگ ۸۵ میلیونی کاری بسیار دشوار است برای مثال ما روزانه به هشت و نیم تا ۹ هزار تن مرغ نیاز داریم از طرفی امکان واردات این محصولات غذایی را از کشورهای همسایه نداریم و محکوم به تولید داخلی در این حوزه هستیم.

وی ادامه داد: مسئولیت سنگین تولید داخلی محصولات این حوزه بر عهده شرکت های دانش بنیان است. این اطمینان را می‌دهیم که فضاها را به گونه‌ای برای آنها باز کنیم تا آنها بتوانند از ظرفیت‌های این وزارتخانه استفاده کنند و در هر جایی که این شرکت‌ها وارد شوند، ما به عنوان بخش دولتی خود را کنار می‌کشیم.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: در حوزه تامین نهال و فرآورده های کشاورزی بسترهای خوبی وجود دارد و در طرف مقابل فضا در وزارتخانه جهاد کشاورزی برای فعالیت شرکت های دانش بنیان باز است و می کوشیم ظرفیت های این بخش را در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار دهیم.

نیکبخت خاطرنشان کرد: بخش کشاورزی نسبت به سایر بخش‌ها دچار عقب ماندگی است و باید دست به دست هم دهیم تا هرچه سریع‌تر این عقب ماندگی جبران شود.

 
 
 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها