آخرین اخبار

۴ کشور جدید با ایران تجارت آزاد برقرار می‌کنند

رییس سازمان توسعه تجارت گفت: تجارت آزاد با کشورهای ونزوئلا، سوریه، پاکستان و یک کشور اروپای شرقی در دستور کار است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مهدی ضیغمی  رییس سازمان توسعه تجارت امروز در همایش معرفی ظرفیت‌ها، اهداف و برنامه های ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران اظهارداشت: این نمایشگاه مهم ترین رویداد تجاری کشور است، در  دور قبل 1300 مهمان خارجی حضور داشتند که در این دوره 2500 تا 3000  مهمان و تاجر خارجی حضور خواهند داشت.

وی افزود: رییس جمهور و همه دولتمردان از این نمایشگاه حمایت می کنند و در این نمایشگاه حضور خواهند یافت و رایزنی ها برای حضور مقامات بلند پایه سایر کشور ها در جریان است.

رییس سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد:  زیرساخت های نمایشگاه  در این دوره توسعه خواهد یافت هر چند که در بخش ظرفیت  هتل با بحران مواجه هستیم به طوری که  از 5 هزار مهمان خارجی  میتوانیم  حداکثر 3000 نفر را پذیرش کنیم.

وی تصریح کرد:  امیدواریم در نمایشگاه اکسپو صادراتی ایران 2024 با همراهی تجار بتوانیم از طریق این نمایشگاه 2 میلیارد دلار صادرات داشته باشیم.

ضیغمی گفت:   تجارت آزاد با اوراسیا نیز تا  6 ماه آینده از سوی مجلس شورای اسلامی تصویب و ابلاغ می شود.

معاون وزیر صمت ادامه داد: تجارت آزاد با کشورهای سوریه، ونزوئلا و یکی از کشورهای اروپای شرقی در دست اقدام است. تجارت ترجیحی با اندونزی و برخی کشورهای آسیای شرقی نیز در دستور کار قرار دارد. تجارت آزاد با پاکستان نیز در مرحله تنظیم فهرست کالاهاست.

وی اظهارداشت: برای توسعه تجارت با آفریقا  موضوع افزایش تعداد کشتی در دستور کار قرار دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها