آخرین اخبار

بلاتکلیفی چکش قیمت گندم‌ روی میز دولتی‌ها ‌

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفته است که سازمان برنامه و بودجه قیمت ۱۹۵۰۰ تومان نرخ تضمنیی گندم را نپذیرفته و نرخ واقعی این محصول را کمتر می‌داند؛ هنوز کشاورز نمی‌داند نرخ تضمینی گندم چه رقمی خواهد بود.

بلاتکلیفی چکش قیمت گندم‌ روی میز دولتی‌ها ‌

گروه اقتصادی خبرگزاری فارس:‌ گندم، قوت روزانه مردم، بیش از 4 ماه است در بوته آزمایش و تصمیم دولتی‌ها برای نرخ‌گذاری بلاتکلیف مانده است؛ اقبال کشاورزان به کشت گندم هم معمولا هر سال به این تصمیم بستگی دارد.

علیرضا نظری سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از عدم تایید قیمت تضمینی 19500 تومان گندم از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد، عددی که پیش از این در شهریور‌ امسال در شورای قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی تعیین شده بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه مهمترین حلقه از اعضای شورای قیمت‌گذاری است که نرخ تضمینی را باید تایید کند تا توسط رئیس این شورا، وزیر جهاد کشاورزی، به 4.5 میلیون کشاورز ابلاغ شود. این سازمان تامین‌کننده اعتبار خرید تضمینی است.

قیمت خرید تضمینی گندم در شورای سیاست‌گذاری و قیمت‌گذاری محصولات اساسی کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی به عنوان رئیس، وزیر امور اقتصاد و دارایی، رئیس سازمان برنامه و بودجه و ۶ نفر از نمایندگان تشکل‌ها و بخش کشاورزی تعیین، تصویب و ابلاغ می‌شود، رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره قیمت تعیین‌شده در  شورای قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی گفته بود گندم را در اسکله‌های بندر کیلویی 12 هزار تومان تحویل می‌دهند.

شنیده‌ها حاکی از آن است که قیمت نهایی گندم تا پایان هفته اعلام می شود و دولت برای جبران خواسته گندمکاران، مشوق‌هایی خواهد داد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها