آخرین اخبار

برداشت پسته از باغات استان تهران آغاز شد

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از آغاز برداشت پسته در باغات سطح استان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۹ هزار و ۹۰۰ تن محصول از اراضی پسته کاری استان برداشت شود.

به گزارش ایرنا از سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، «جبرئیل برادری» از افزایش ۱۰۰تنی تولید پسته در اراضی این استان خبر داد و اعلام کرد: هم اکنون پسته کاری در سطح استان رونق گرفته و محصولاتی قابل رقابت با استان های مطرح در این زمینه از این اراضی تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه برداشت پسته از امروز آغاز شده و تا نیمه مهرماه ادامه دارد، افزود: امسال ۱۱ هزار و ۸۰۲ هکتار از اراضی استان تهران زیر کشت پسته رفته‌ است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، میزان عملکرد تولید پسته در هر هکتار را ۱.۹ تن اعلام کرد و گفت: تولیدکنندگان پسته در استان تهران با استفاده از روش های نوین آبیاری توانسته اند با مدیریت آب کشاورزی، ضمن افزایش سطح زیر کشت، بازده تولید را نیز به سطح مطلوب برسانند و هم اکنون بیش از ۹۰ درصد اراضی زیر کشت پسته با شیوه‌های نوین آبیاری می‌شوند.

وی خاطرنشان‌کرد: مهمترین و بیشترین ارقام پسته‌ای که در باغات استان تهران کشت می‌شود شامل اکبری، احمدآقایی، کله قوچی و فندقی است و این ارقام سالهاست که در سطح باغات کشت می شود.

این مقام مسوول تاکید کرد: شهرستان های ورامین با هفت‌هزار و ۶۸۰تن، ری با ۷۰۰تن، پاکدشت با ۶۵۰تن و ملارد با ۶۰۰تن بیشترین میزان تولید پسته در سطح استان تهران را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش ایرنا، در پنج ماه نخست امسال نزدیک به ۱۶ هزار تن انواع پسته به ارزش ۱۱۰ میلیون دلار به ۴۴ کشور صادر شد که ۲۳ درصد آن به مقصد روسیه بوده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها