آخرین اخبار

۱۴ هزار تن حبوبات از روسیه وارد شد

دبیر انجمن حبوبات ایران گفت: در چهارماهه ابتدایی امسال حدود ۱۴ هزار تن حبوبات از روسیه وارد شده و این کشور سهم ۲۰ درصدی از واردات این بخش دارد.

 

14 هزار تن حبوبات از روسیه وارد شد

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم سید عبدی افتخاری دبیر انجمن حبوبات ایران در دیدار با هیئت اعزامی از سازمان صادرات منطقه سامارای روسیه به ایران به سهم واردات روسیه در چهار ماهه ابتدایی امسال اشاره کرد و گفت:در چهار ماهه ابتدایی امسال حدود 14 هزار تن واردات حبوبات از روسیه به ایران صورت گرفته است.

وی سهم روسیه از آمار کل واردات حبوبات به ایران در ماه‌های فروردین تا تیر را بیش از 20 درصد اعلام کرد و افزود: چنانچه هیئت اعزامی بتواند شرایط صادرات خود را تسهیل کند و همچنین رابطه خوبی با تجار ایرانی برقرار کند می‌تواند سهمی حداکثر 30 تا 40 درصدی در آمار واردات ایران در فصل برداشت خود داشته باشد.

بنابر این گزارش براساس آمار گمرک در سال گذشته برای تنظیم بازار داخل 308 میلیون دلار انواع حبوبات از 16 کشور جهان وارد شده است.

50 درصد میزان مصرف حبوبات از طریق داخل خصوصا مزارع استان‌های غربی کشور از جمله کرمانشاه، لرستان، همدان تامین می‌شود و مابقی نیاز کشور وارد می شود.

روسیه، اتیوپی، ازبکستان، افغانستان، امارات متحده عربی، اوکراین، ایسلند، بحرین، ترکمنستان، ترکیه، قرقیزستان، قزاقستان، کانادا، هلند، هند و هنگ کنگ به‌عنوان 16 مبدا واردات حبوبات به ایران محسوب می‌شوند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها