آخرین اخبار

مرغ از هفته آینده ارزان می‌شود

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یکروزه گفت: میزان جوجه ریزی و تولید مرغ در کشور افزایش یافته است و در نتیجه از هفته آینده با توزیع مناسب، این محصول به نرخ مصوب خود نزدیک می‌شود.

محمدرضا صدیق‌پور دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یکروزه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت:در خرداد ماه سال جاری 167  میلیون و 596 هزار قطعه تخم مرغ برای تولید جوجه یک روزه گوشتی وجود داشت و 125 میلیون و 532 هزار جوجه یک روزه از آن تولید شد.

وی افزود: از این تعداد، 112 میلیون و 970 هزار قطعه مجوز جوجه ریزی در مرغداری‌ها صادر شد، 13 میلیون قطعه  نیز به این دلیل باقی ماند که جوجه تولیدی با مجوز‌های جوجه ریزی مطابقت نداشت.

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یکروزه ادامه داد: اثرات افزایش تولید جوجه یک روزه و جوجه‌ریزی در مرغداری‌های کشور، از هفته آینده مشخص می‌شود و شاهد افزایش تولید و عرضه مرغ در کشور خواهیم بود.

صدیق‌پور گفت: با برنامه‌ریزی که در توزیع مرغ در کشور صورت می‌گیرد امیدارویم که قیمت مرغ در هفته آینده به قیمت‌های مصوب نزدیک و کمبود تولید رفع شود.

قطعه بندی مرغ برای گران فروشی در بازار

وی اظهار داشت: در حال حاضر نیز وضعیت تولید مرغ در کشور مناسب است اما در بازار مرغ های تولیدی به صورت قطعه بندی شده  یا کامل با قیمت های بالا و خارج از نرخ مصوب به فروش می‌رسد.

صدیق‌پور گفت: در 7 ماه سال گذشته بعد از مردمی سازی یارانه ها، قیمت جوجه یک روزه به حدی کاهش یافت که تولید کنندگان جوجه، هر قطعه را با 10 هزار تومان ضرر به فروش رساندند؛  در نتیجه برخی گله‌های تولید را حذف کردند یا گله‌ها را در لک بردند و در نهایت تولید  مرغ کم شد.

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یکروزه ادامه داد: قیمت مصوب هر عدد جوجه یک روزه حدود 17 هزار تومان است اما در سال گذشته هر قطعه تا 3 هزار تومان نیز پایین آمد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر نیز این جوجه یکروزه با قیمت‌های متفاوتی در کشور به فروش می رسد به طوری که از هر قطعه 5 هزار تومان تا 17 هزار تومان قیمت دارد؛ با توجه به فراوانی دوباره تولید جوجه یک روزه امیدواریم با تدابیر دولت اتفاق سال گذشته روی ندهد.

بنابر این گزارش درحالی که نرخ مصوب هر کیلوگرم مرغ 73 هزار تومان است گزارش های میدانی نشان می دهد که  این محصول به قیمت 95 تا 100هزار تومان به فروش می‌رسد اما در تمام مرغ فروشی‌ها، مرغ برای عرضه وجود دارد.

در هفته‌های گذشته که میزان عرضه مرغ به بازار کمتر بود، این محصول به صورت قطعه بندی شده و با نرخ‌های دلخواه به وفور در بازار به فروش می‌رسید.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها