آخرین اخبار

نماینده مجلس: نیکبخت توانمندی لازم برای ساماندهی حوزه کشاورزی را دارد

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی از بدنه این وزارتخانه است و تخصص و توانمندی لازم را برای ساماندهی امور مربوط به این حوزه دارد.

محمود احمدی بیغش در گفت و گو با ایرنا افزود: محمدعلی نیکبخت مدیر ارزشمندی است و از ابتدا فعالیت خود را در این وزارتخانه آغاز کرده و به اصطلاح از سربازی به سرداری رسیده است.

وی تاکید کرد: وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی مدیری فنی است و در زمینه‌های مختلف در وزارتخانه در پست های معاونت، مدیر کل و معاون وزیر به نظام جمهوری اسلامی خدمت رسانی کرده است.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به اینکه وزارت جهاد کشاورزی یکی از متولیان تحقق شعار سال و تامین امنیت غذایی جامعه است، تاخیر در فرآیند انتخاب سکاندار این وزارتخانه به نفع مردم و کشور نیست.

احمدی بیغش اضافه کرد: توانمندی‌ها و کارنامه درخشان وزیر پیشنهادی رئیس جمهور نوید بخش آینده‌ای روشن برای وزارت جهاد کشاورزی و امور مربوط به این حوزه است.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی این اولین بار است که از خطه استان سیستان و بلوچستان قرار است یک نفر وزیر شود که این اقدام دولت مردمی را باید به فال نیک گرفت.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی رئیس جمهور از سال ۶۲ وارد عرصه همکاری با جهاد سازندگی شده و تا به امروز در رده‌های مختلف وزارت جهادکشاورزی مشغول خدمت بوده است و آشنایی خوبی به ماموریت‌های این وزارتخانه دارد.

به گزارش ایرنا، محمدعلی نیکبخت وزیر پیشنهادی جهادکشاورزی در رده های بالای این وزارتخانه از جمله معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، ریاست جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران مشغول فعالیت بوده است.

مدیریت جهاد سازندگی شهرستانهای دلگان، نیکشهر، چابهار و زابل، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی و بین المللی وزارت جهاد کشاورزی، عضویت در شورای عالی پول و اعتبار کشور، عضویت و دبیر ستاد مجری طرح گندم کشور، ریاست هیات مدیره شرکت مادر تخصصی تولید کشاورزی ایران، ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان، عضویت در شورای راهبردی وزارت جهاد کشاورزی. عضویت در ستاد تنظیم بازار کالای کشور، مسئول تنظیم برنامه پنج ساله پنجم وزارت جهاد کشاورزی و ریاست هیات مدیره شرکت شهرک‌های کشاورزی ایران از جمله سوابق اجرایی و مدیریتی نیکبخت وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی است.

نیکبخت در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۲۳ خردادماه مجلس شورای اسلامی طی نامه رییس جمهور به رییس مجلس به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی معرفی شد و جلسه رای اعتماد وی ۳۰ خرداد برگزار می شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها