آخرین اخبار

۴میلیون هکتار اراضی کشور تحت طرح جهش تولید در دیم‌زارها است

معاون وزیر جهاد کشاورزی بابیان اینکه چهار میلیون هکتار اراضی کشور تحت پوشش طرح جهش تولید در دیم‌زارها است، گفت: این طرح، کشور را از بیگانگان بی‌نیاز می‌کند.

علیرضا مهاجر بعد از ظهر یکشنبه در مراسم تحویل همزمان ۵۳ دستگاه ادوات کشاورزی طرح جهش تولید در دیم‌زارهای منطقه کالپوش به ارزش ۴۷ میلیارد ریال به میزبانی شهر رضوان میامی ضمن بیان اینکه میامی از جمله مناطقی که در این طرح می‌تواند پیشرفت داشته باشد، ابراز داشت: اراضی غنی و کشاورزان سخت‌کوش از جمله ظرفیت‌هایی که در صورت تلفیق با فناوری‌های نوین، دانش جدید و استفاده از امکانات می‌تواند ضمن افزایش تولید در واحد سطح، هزینه را کاهش و در نهایت تولید را در استان سمنان ارتقا ببخشد.

وی ضمن بیان اینکه برای افزایش تولید به اقدامات آموزشی نیاز داریم، افزود: در این طرح مفتخر به حمایت رهبر معظم انقلاب هستیم و امیدواریم بتوانیم رضایت ایشان و خداوند را کسب و نیاز تولید کشور را تأمین کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ضمن بیان اینکه ابر قدرت‌های شرق و غرب و چپ و راست در صدد گرفتن مسیر پیشرفت ایران هستند، ابراز داشت: این موضوع برای دیروز، امروز و فردا هم نخواهد بود مبارزه برابر زورگویی‌ها همواره در دوران‌ها و کشورهای مختلف وجود داشته و چاره‌ای نداریم که علاوه بر حوزه‌های نظامی و اجتماعی از لحاظ اقتصادی نیز قوی باشیم و یکی از راه‌های آن تأمین نیاز کشور از داخل است.

مهاجر ضمن بیان اینکه طی سال زراعی جاری چهار میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار اراضی کشور تحت این طرح قرار دارد، تصریح کرد: این طرح شامل گندم، جو، دانه‌های روغنی، علوفه، حبوبات و محصولات قابل کشت در دیمزارها است.

وی ضمن بیان اینکه لازمه پیشرفت اینکه که در کنار هم بتوانیم به توصیه‌های فنی توجه کنیم، افزود: با توجه به شناختی که از منطقه وجود دارد و رطوبت بالای منطقه، حتماً باید در رابطه با مبارزه با بیماری‌ها در گندم شرایط ویژه طی شود تا بتوانیم میزان عملکرد در واحد سطح را ارتقا دهیم.

وی موضوع ادوات را در طرح مهم برشمرد و اضافه کرد: در خصوص ادوات طی سال‌های گذشته تراکتور محور بودیم یعنی تصور بر این بود که کشاورزی یعنی تراکتور در صورتی این تنها یک وسیله کشنده است و ادوات کاشت بسیار نقش مهمی در افزایش تولید، کاهش ضایعات و ارتقا راندمان تولید و آبیاری در مناطق خشک دارد امیدواریم با شروع این طرح شاهد شکوفایی طرح در منطقه و جذب ادوات باشیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها