آخرین اخبار

ضرورت تثبیت مالکیت اراضی کشاورزی

مدیرکل امور املاک سازمان ثبت اسناد گفت: سازمان ثبت صدور اسناد مالکیت در اراضی کشاورزی را جز سیاست‌های اصلی قرارداده است.

به نقل از صدا و سیما؛ عبدالحمید مرادی درباره مهمترین اقدام اصلی سازمان ثبت اسناد، گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور پس از تثبیت ۹۷ درصد از اراضی ملی کشور به سمت تثبیت اراضی کشاورزی حرکت کرده است که این اقدام جز یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های اصلی سازمان ثبت محسوب می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه تثبیت اراضی کشاورزی به دلایل مختلف مغفول مانده بود بنابراین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در یک سال اخیر صدور اسناد مالکیت در اراضی کشاورزی را جز برنامه‌های اصلی قرار داده است.

مدیرکل امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در همین راستا در کارگروه قرارگاه حدنگاری اراضی کشاورزی که با حضور رئیس سازمان ثبت و وزیر جهاد کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی تشکیل می‌شود تصمیمات و مصوبات خوبی گرفته شد تا بتوانیم به سمت صدور سند مالکیت حداکثری برای اراضی کشاورزی حرکت کنیم.

گفتنی است: صدور اسناد مالکیت با شناسایی و تثبیت املاک و مالکیت اراضی کشاورزی نقش بسیار مؤثری در کاهش دعاوی و پرونده‌های کیفری مرتبط دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها