آخرین اخبار

خوزستان، استان پیشرو در تأمین کالاهای اساسی کشور

از ابتدای سال جاری تاکنون، ۳ میلیون و ۱۵۴ هزار تن انواع کالاهای اساسی از مبدأ استان خوزستان، تأمین و به سراسر کشور ارسال شده است.

عکس

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدأ)، امسال خرید تضمینی گندم در استان خوزستان با رشد ۲۶ درصدی نسبت به سال گذشته به یک میلیون و ۳۶۰ هزار تن رسید و خرید دانه روغنی کلزا نیز با رشد ۱۷۹ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۰ به ۵۶ هزار تن رسید.

بر اساس این گزارش، همزمان با تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از محل تولیدات داخلی، برای تکمیل ذخایر استراتژیک کشور در ۷ ماه ابتدایی سال جاری، یک میلیون و ۷۳۸ هزار تن گندم و روغن خام از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد کشور شده است.

این گزارش می‌افزاید؛ از ابتدای امسال تا پایان مهر، ۲۸ فروند کشتی حامل یک میلیون و ۵۸۰ هزار تن گندم و ۱۵۸ هزار تن روغن خام در بندر امام خمینی (ره)، پهلوگیری و محموله‌های آن‌ها پس از تخلیه، برای ذخیره‌سازی و مصرف به اقصی نقاط کشور ارسال شده است.

گفتنی است؛ استان خوزستان از قطب‌های کشاورزی و بازرگانی کشور محسوب می‌شود و بندر مهم امام خمینی (ره) این استان با پهلوگیری هر هفته بیش از یک کشتی حامل کالاهای اساسی از نقش استراتژیکی در تأمین کالاهای اساسی کشور برخوردار است.

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها