آخرین اخبار

فعالیت ۴۶۰۰ صندوق حمایت از اشتغال روستایی در کشور

وزیر جهاد کشاورزی زنان در حوزه پایداری امنیت غذایی نقش محوری دارند و پیشگام این عرصه هستند، گفت: اکنون بیش از ۴۶۰۰ صندوق حمایت از اشتغال خرد روستایی در کشور فعال است که ما به دنبال افزایش منابع مالی صندوق‌های خرد هستیم.

به گزارش خبرنگار کشاورزپلاس، «سید جواد ساداتی نژاد» روز شنبه در همایش روز جهانی زن روستایی و ششمین همایش نقش آفرینی زنان روستایی و عشایری در توسعه پایدار که در سالن توسعه وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد افزود: زنان سهم بسیاری در تامین امنیت غذایی کشور دارند و اگر زن از روستا مهاجرت کند گویا خانواده‌ای از روستا مهاجرت کرده است.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: زنان روستایی در حوزه کارآفرینی بسیار فعال هستند و دست‌بافت‌های فرش زنان روستایی و عشایری در تمام موزه‌های دنیا وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه از طریق حمایت از زنان روستایی و عشایری تولیدات بخش کشاورزی حفظ می‌شود گفت: نوع آوری خوبی در حوزه اشتغال زنان روستایی و عشایری داریم به طوری که آنان موجب حفظ پرورش مرغ خانگی و نوغان‌داری شدند و حتی این مشاغل را احیا کردند که به تولید و اشتغال کشور بازگشت.

وی تصریح کرد: حمایت از زنان یعنی روستاهای ما دچار مهاجرت نشوند و تولیدات بخش کشاورزی در کشور ادامه پیدا کند که ما به دنبال افرایش تعداد و منابع مالی صندوق‌های خرد روستایی برای حمایت از تولید هستیم که در این بخش سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی اقدامات ارزنده‌ای داشته است.

به گزارش ایرنا، در همایش روز جهانی زن روستایی و ششمین همایش نقش آفرینی زنان روستایی و عشایری در توسعه پایدار تفاهم‌نامه همکاری بین معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی امضا شد که علاوه بر آن از ۱۹ زن روستایی و عشایری کارآفرین و نمونه تجلیل شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها