آخرین اخبار

وعده پرداخت باقی مانده مطالبات گندم کاران در هفته جاری

ئیس بنیادملی گندم کاران گفت: دولت وعده داده است که باقی مانده مطالبات سال جاری گندم کاران که برآورد شده حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان است در هفته جاری پرداخت شود.

علیقلی ایمانی، رئیس بنیادملی گندم کاران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت:  دولت وعده داده است که مطالبات گندم کاران بابت خرید تضمینی امسال در هفته پرداخت شود.

وی افزود: حدود 70 درصد از پول گندم کاران پرداخت شده است اما در برخی از استان ها مانند خوزستان با وجود اینکه فصل برداشت تمام شده اما کشاورزان آنها  هنوز مطالبات خود را دریافت نکردند.

رئیس بنیاد ملی گندم کاران ادامه داد: در حالی که وعده داده شده بود که مطالبات گندم کاران 48 ساعته پرداخت شود اما در برخی استان ها  بعد از گذشت 20 تا 40 روز پرداخت نشده است.

وی تصریح کرد: بر آورد بدهی گندم کاران 18 هزار میلیارد تومان است که امیدواریم هرچه زود تر پرداخت شود تا کشاورزان سرمایه در گردش برای کشت دوم محصولات خود را داشته باشد و بتواند اقساط تسهیلات بانکی خود را پرداخت کنند و جریمه نشوند.

وی اظهار داشت: بر اساس قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی در صورتی که دولت در پرداخت مطالبات کشاورزان دیرکرد داشته باشد باید جریحه بپردازد اما این بخش از قانون تا به امروز اجرایی نشده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها