21 هزار و 759 میلیارد تومان به گندمکاران کشور پرداخت شد

راد: ۸۸ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شد/ ۱۲ درصد باقی‌مانده به زودی پرداخت می‌شود

عکس


مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از واریز 8 هزار میلیارد تومان دیگر از پول گندم‌های خریداری شده به حساب کشاورزان خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 21 هزار و 759 میلیارد تومان به حساب گندم‌کاران سراسر کشور واریز شده است.

 به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدأ)؛ دکتر سید سعید راد با اعلام اینکه تاکنون دو میلیون و 329 هزار تن از این محصول راهبردی از کشاورزان سراسر کشور خریداری شده است، افزود: مبلغ کل خرید تاکنون به 24 هزار و 624 میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه استان خوزستان با خرید تضمینی یک میلیون و 334 هزار تن گندم، پیشتاز استان‌ها در تحویل این محصول راهبردی است، اظهار کرد: به ترتیب  استان‌های استان فارس، ایلام، کرمان و گلستان پس از استان خوزستان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

راد با بیان اینکه تاکنون 26 استان کشور وارد عملیات خرید تضمینی این محصول راهبردی شده‌اند، تصریح کرد: مراکز خرید استان‌های مذکور تا این مقطع از سال‌ جاری زراعی، 356 هزار محموله از کشاورزان گندمکار در این استان‌ها، خریداری کرده‌اند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه تاکنون بیش از 88 درصد از پول گندم های خریداری شده به حساب گندمکاران واریز شده است، خاطرنشان کرد: کمتر از 12 درصد باقی‌مانده از مطالبات این عزیزان نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها