آخرین اخبار

پیش‌بینی تولید ۴۰۰ میلیون عدد تخم چشم زده ماهی قزل آلا

سرپرست معاونت توسعه آبزی‌پروری سازمان شیلات ایران، امسال تولید ۴۰۰ میلیون عدد تخم چشم زده ماهی قزل‌آلا پیش‌بینی کرد و گفت: امسال ۲۱۵ هزار تن ماهی قزل‌آلا در کشور تولید خواهد شد.

به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، «مرتضی افراسیابی» افزود: تکثیر کنندگان داخلی از طریق تعامل و انعقاد قرارداد با مراکز علمی و دانشگاهی کشور توانسته‌اند تخم چشم زده تمام ماده تولید کنند که قابل‌رقابت با تخم چشم زده ماهی قزل‌آلا وارداتی است.

سرپرست معاونت توسعه آبزی‌پروری سازمان شیلات ایران  کل نیاز پرورش دهندگان ماهی قزل‌آلا به تخم چشم زده را ۵۰۰ میلیون قطعه در سال عنوان کرد و اظهار داشت: سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۳۷۰ میلیون تخم چشم زده در کشور تولید شد.

وی درباره مصوبات شورای راهبری شیلات ایران نیز گفت: نزدیک به ۵۰ مصوبه تا کنون در این شورا داشتیم و مهم‌ترین آن مربوط به پرورش ماهی در قفس است.

افراسیابی افزود: این شورا درصدد است یک خط ویژه اعتباری برای تامین قفس برای پرورش آبزیان راه‌اندازی شود.

وی درباره اقدامات جدید سازمان شیلات در حوزه آبزی‌پروری تصریح کرد: ما فعالیت‌های نوپا را در حوزه آبزی‌پروری شروع کرده‌ایم و در حوزه صدف خوراکی و صدف مروارید سازی باید بنگاه‌های اقتصادی را پای‌کار آوریم تا زنجیره ارزش را در این زمینه تعریف کنیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها