آخرین اخبار

۱۹۸ هزار تن بذور انواع محصولات کشاورزی توزیع شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی از تولید بالغ بر ۱۹۸ هزار تن بذور انواع محصولات کشاورزی توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی و شبکه تحت پوشش در کشور خبر داد.

به نقل از تسنیم، اسماعیل قادری‌فر، رئیس هیأت مدیره و ضمن قدردانی از سیاستگذاری کمیته بذر حوزه معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی، درباره وضعیت تهیه بذور در کشور توسط این سازمان، گفت: در راستای ارتقای امنیت غذایی کشور در سال تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین، شبکه تحت پوشش سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در 28 استان کشور با بهره گیری مناسب از امکانات و ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل خود در سال 1401 برای تولید بذر گندم به میزان 171 هزار تن، جو به میزان 22 هزار تن اقدام کرده است.

وی ادامه داد: همچنین بذور سویا به میزان 700 تن، برنج به میزان 2 هزار تن، سیب زمینی به میزان 3 هزار و 500 تن، حبوبات (نخود، لوبیا)، به میزان 500 تن، ذرت به میزان 500 تن، کلزا به میزان 900 تن، شبدر برسیم به میزان 600 تن، پنبه به میزان 1300 تن برنامه ریزی شده است.

به گفته مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، در مجموع معادل 198350 تن تولید بذور انواع محصولات دستور کار قرار داده که با نظارت کارشناسان مرتبط با موضوع و با هماهنگی و تعامل با معاونت محترم زراعت وزارت متبوع نسبت به تهیه، تدارک و فرآوری اقدام و بین کشاورزان توزیع خواهد شد.

قادری‌فر افزود: در سال 1400 بر اساس برنامه اعلامی معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی، معادل 154668 تن از انواع بذور اصلاح شده تولید، فرآوری و توزیع شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها