آخرین اخبار

نقش حیاتی ترویج در انتقال دانش به مزرعه

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ترویج نقش فوق‌العاده مهمی در انتقال دانش به مزرعه دارد و انتظار من این است که معاونت ترویج سازمان در استان‌ها یک نهضت انقلابی به پا کنند.

عکس


 

به گزارش خبرنگار ایانا، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه راهپیمایی روز قدس با حضور در استودیو کشاورز، اظهار کرد: روز قدس برای مردم ما و همه آزادی‌خواهان جهان در سراسر جهان پیامی از طرف امام(ره) بوده و نشان دهنده نگاه بلند جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با ظلم و ستم در جهان است.

وی ادامه داد: در کنار این روز بزرگ یک پیام دیگر نیز وجود دارد و آن بحث امنیت غذایی پایدار مردم ما و خودکفایی در محصولات کشاورزی است که وظیفه‌ای بوده که به وزارت جهاد کساوررزی سپرده شده است.

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه یکی از نمادهای مبارزه با استکبار، ایجاد امنیت برای کشور در حوزه ی غذا و اقتدار غذایی جمهوری اسلامی است، افزود: یکی از کشورهایی که به شدت در این زمینه مورد هجوم و دنبال تضعیف جمهوری اسلامی بوده رژیم کودک‌کش اسرائیل است.

وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: امسال سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین است و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از حوزه‌های بسیار مهم و اثرگذار در تولید و ترویج دانش و فناوری است.

وی ادامه  داد: چگونگی ورود اطلاعات به مزرعه، تبدیل شدن به ارزش افزوده، افزایش بهره‌وری و خروجی آن سبب خودکفایی می شود و این اتصال را باید ترویج برقرار کند.

ساداتی نژاد تصریح کرد: هر چه در حوزه دانشی تلاش کنیم، اگر متصل به مزرعه نشود تلاش بیهوده‌ای است و فاقد ارزش بوده زیرا تیری است که رها می‌شود و به سیبل نمی‌شیند.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: ترویج نقش فوق‌العاده مهمی در انتقال دانش به مزرعه دارد و انتظار من این است که معاونت ترویج سازمان در استان‌ها یک نهضت انقلابی به پا کنند.

وی با اشاره به فعالیت بسیج مهندسین در حوزه ترویج، تصریح کرد:  قبل از این موضوع طرح «همگام با کشاورز»را آغاز کرده‌ایم که محور اصلی این طرح مباحث خود کفایی است.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد:  اصلی ترین محور حوزه ترویج، بردن حوزه علم و فناوری به مزرعه و رصد و پایش آن است؛ در استانها حوزه ترویج در کنار بسیج مهندسین کشاورزی طرح خوب همگام با کشاورز را آغاز کرده‌اند و امیدواریم با حمایت‌های سازمان تات در پایان سال کارنامه موفقی رقم خورد.

ساداتی‌نژاد افزود: بسیج وزارت جهاد کشاورزی می‌تواند  نقش جهاد سازندگی را اجرا کند؛ ظرفیت های وزارت جهاد کشاورزی در معاونت ها و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، می توانیم حلقه وصل را به روستا متصل کرده و در کنار خدماتی که مراکز خدمات ارائه می دهند گروه جهاد سازندگی را با یک نگاه جهادی و ظرفیت گروه‌های جهادی ایجاد کنیم.

مقام عالی وزارت ابراز امیدواری کرد: سال ۱۴۰۱ سال خوبی برای کشاورزی به خصوص در حوزه دانش و فناوری باشد و امیدوار هستیم در حوزه روستایی نیز با رویکرد جدید بسیج وزارت جهاد کشاورزی و همگامی سازمان بسیج مهندسین کشاورزی، اتفاقات خوبی بین بدنه وزارت جهاد کشاورزی تا عمق روستا رقم بخورد و طعم جهاد سازندگی، با اعزام گروه‌های جهادی در سال ۱۴۰۱ نمود جدی داشته باشد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها