آخرین اخبار

وزارت جهاد کشاورزی به وزارت امنیت غذایی کشور تبدیل شده است

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید به اینکه این وزارتخانه به وزارت امنیت غذایی کشور تبدیل شده است، گفت: احیای جهاد سازندگی می‌تواند در بسیج وزارت جهاد کشاورزی ایجاد شود.

به نقل از ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «سید جواد ساداتی نژاد» در مراسم تودیع و معارفه فرمانده بسیج این وزارتخانه اظهارداشت: وزارت جهاد کشاورزی در دولت سیزدهم با تکمیل اختیارات در زنجیره تامین غذا به وزارت امنیت غذایی کشور تبدیل شده است.

وی افزود: تبدیل شدن وزارت جهاد کشاورزی به وزارت امنیت غذایی، سبب بالا رفتن حساسیت و افزایش انتظارات مردم شده است؛ دلیل آن هم در اختیار قرارگرفتن مدیریت از مزرعه تا سفره توسط وزارت جهاد کشاورزی است.

ساداتی نژاد با تاکید بر رسالت بزرگ وزارت جهاد کشاورزی در تامین امنیت غذایی کشور، تصریح کرد: با توجه به فرمایشات امسال مقام معظم رهبری در خصوص دانش بنیان کردن کشاورزی، خودکفایی کالاهای اساسی و قطع وابستگی؛ این موضوع رسالت ویژه ای را برای وزارت جهاد کشاورزی در سال جاری  ایجاد کرده است.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در گذشته کشورهای مختلف به حوزه غذا توجه ویژه‌ای نداشته‌اند، تصریح کرد: البته این موضوع در کشور ما نیز وجود داشته است و جنگ روسیه و اوکراین سبب شد تا به این موضوع توجه بیشتری شود؛ شرایط در حوزه تامین غذا در دنیا بسیار حساس است.

به گفته وی، غذا یک عنصر قدرت بوده و کشاورز یک عنصر تولید کننده قدرتمند است.

ساداتی نژاد عنوان کرد: احیای جهاد سازندگی می تواند در بسیج وزارت جهاد کشاورزی رقم بخورد.

مقام عالی وزارت با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی در بازرسی و نظارت بر بازار تجربه‌ای نداشته است، افزود: ۷ هزار نفر از نیروهای بسیج در گستره کشور، در بازرسی برای آرامش در بازار تلاش کرده‌اند و آرامش حال حاضر در بازار، قابل مقایسه با سال های گذشته نیست.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها