آخرین اخبار

همکاری قرارگاه محرومیت زدایی با سازمان دامپزشکی برای کنترل بیماری‌ها در روستاها

رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: همکاری قرارگاه محرومیت‌ زدایی در روستاها جهت مراقبت از روستاییانی که تمام ثروت اقتصادی آنها چند رأس دام است، از ارزش‌های انقلابی است.

به نقل از ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «سید محمد آقامیری» در نخستین نشست قرارگاه محرومیت‌زدایی در سازمان دامپزشکی کشور با حضور اعضای این قرارگاه و جمعی از مدیران ارشد این سازمان، افزود: آمادگی فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای همکاری در مأموریت‌های قانونی سازمان دامپزشکی کشور امیدبخش است.

رییس سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت: ما از ظرفیت اعضای این قرارگاه برای ترویج مراقبت اصولی و صحیح از سرمایه دام‌ روستاییان جهت پیشگیری از شیوع برخی بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و خسارات انسانی و اقتصادی است، استقبال می کنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به مخاطرات بیماری‌هایی مانند «تب مالت»، «تب کریمه کنگو» و «تب برفکی» که دو مورد نخست بیماری مشترک بین انسان و دام است و تب برفکی هم از جمله بیماری‌هایی است که شیوع آن موجب خسارت اقتصادی به محصولات دامپروری کشور می‌شود.

اولویت قرارگاه محرومیت زدایی حفاظت از دام و طیور روستاییان به عنوان یک سرمایه است

سردار «سید ضیاء الدین حزنی»، رییس قرارگاه محرومیت زدایی نیز در این نشست با اعلام آمادگی برای کمک به هر آنچه به تشخیص سازمان دامپزشکی کشور در زمینه محرومیت‌زدایی از جامعه دامداران و روستاییان دارای دام اولویت دارد، گفت: قرارگاه محرومیت زدایی در واقع مسئول برقرار کردن امنیت پایدار در کشور است و هر جای این کشور که امنیت تضعیف شود، به سرعت به سراغ آن خواهیم رفت. و از آنجا که دام روستاییان و عشایر سرمایه و تامین کننده امنیت اجتماعی و معیشتی روستاییان است، لذا یکی از بهترین عرصه‌ها جهت انجام این رسالت اخلاقی و انقلابی سازمان دامپزشکی کشور است.

همچنین حزنی با اعلام اینکه قرارگاه محرومیت‌زدایی تدارکات لازم را برای برگزاری « یادواره شهدای دامپزشکی» که برای نخستین بار برگزار می‌شود، تقبل می‌کند، افزود: تنها خواسته اعضای قرارگاه محرومیت‌زدایی، پرهیز مدیران و همکاران سازمان دامپزشکی کشور از هرگونه بروکراسی مانع انجام سریع خدمت به مردم است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها