آخرین اخبار

۴ هزار پرونده برای گران فروشی و کم فروشی آرد و نان تشکیل شد

سرپرست بازرسی و نظارت کالاهای اساسی گفت: در بازرسی کالاهای اساسی ۳۶ هزار و ۸۸۰ پرونده تشکیل و به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شد که از این تعداد ۴ هزار و ۳۰۷ مورد در حوزه صنف آرد، گندم و نانوایی از جمله گران فروشی، کم‌ فروشی و عرضه خارج از شبکه است.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مسعود امرالهی با بیان اینکه پرونده کالاهای قاچاق کشف شده را به مراجع ذی‌ربط ارجاع داده‌ایم، افزود: عمده این پرونده‌ها مربوط به کشف 30 تن روغن قاچاق در استان یزد و دو محموله 15 تنی روغن در استان تهران در هفته گذشته بوده است.

سرپرست دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در هفته گذشته  نزدیک به 16 تن کود شیمیایی اوره قاچاق نیز توسط بازرسان این دفتر کشف شد اظهار داشت: روز یکشنبه همین هفته نیز  300 تن برنج احتکاری در شهرری کشف و ضبط شده است.

امرالهی تصریح کرد: از دی ماه سال گذشته  تا 24 فروردین ماه سال جاری با راه‌اندازی این دفتر نزدیک به 423 هزار و 401 مورد بازرسی کالاهای کشاورزی در سراسر کشور انجام شده که در پی آن 36 هزار و 880 پرونده تشکیل و به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

سرپرست دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: از این تعداد پرونده چهار هزار و 307 مورد تخلفات مختلف صنف آرد، گندم و نانوایی از جمله گران‌ فروشی، کم‌ فروشی و عرضه خارج از شبکه بوده است.

وی بیان کرد: بازرسی‌ها و نظارت بر کالاهای کشاورزی و اساسی به صورت روزانه انجام می‌شود و بخشی از کشفیات و تشکیل پرونده‌های تخلف از طریق بررسی گزارش‌های مردمی انجام می‌گیرد.

امرالهی با بیان این که تعداد نیروهای ناظر و بازرسی نسبت به حجم کار کم است، گفت: هوشمندسازی سیستم بازرسی و نظارت و راه‌اندازی سامانه در دستور کار این دفتر قرار گرفته که امیدواریم بخشی از این کمبود را جبران کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها