آخرین اخبار

قزاقستان صادرات گندم را ممنوع کرد

رییس انجمن تامین کنندگان غلات ایران گفت: با توجه به مناقشه روسیه و اوکراین به عنوان دو تامین کننده بزرگ غلات دنیا قزاقستان نیز صادرات گندم را ممنوع کرد.

به نقل از تسنیم کاوه زرگران رییس انجمن تامین کنندگان غلات ایران کاوه زرگران رییس انجمن تامین کنندگان غلات ایران اظهار داشت: سال 1401، سال ویژه ای برای دنیا به لحاظ تامین مواد غذایی بوده و تمامی کشورها تلاش دارند با روش های گوناگون، نسبت به تامین امنیت غذایی مردمان خود اقدام نمایند؛ به طور قطع ایران نیز با راهبری وزارت جهاد کشاورزی و تلاش تمامی فعالان حوزه تامین امنیت غذایی تلاش خواهد کرد همچون گذشته کالاهای مورد نیاز سفره خانوارها را به موقع تامین نماید. 

وی افزود:با توجه به اتفاقاتی که میان روسیه و اوکراین به عنوان دو تامین کننده بزرگ غلات دنیا در جریان است و از سوی دیگر، ممنوعیت صادراتی که قزاقستان در حوزه گندم اعلام کرده، شرایط تامین غذا برای بسیاری از کشورهای دنیا با مخاطرات جدی مواجه است که این امر، ضرورت هوشمندی و سیاستگذاری دقیق را می طلبد تا بتوان با کمترین مانع، شرایط را برای فعالیت تامین کنندگان ایرانی در تمامی حوزه های مختلف صنایع غذایی، دام و طیور مهیا نمود. 

رییس انجمن تامین کنندگان غلات ایران گفت:با حضور زنجیره صنعت غذا در کشور امیدوارم اتفاقات مناسبی در حوزه کار و فعالیت تمامی صاحبان کسب و کار در ایران رقم بخورد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها