آخرین اخبار

بهره‌وری و هوشمندسازی کشاورزی بدون ترویج امکان پذیر نیست

قائم مقام وزیر در قرارگاه امنیت غذایی گفت: بهره‌وری، هوشمندسازی کشاورزی و دانش بنیان کردن آن بدون ترویج امکان پذیر نیست.

عکس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محسن کاظمینی در حاشیه بازدید از معاونت آموزش و ترویج سازمان تات و در نشست با شورای مدیران موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به وجود ظرفیت مناسب در موسسه آموزش و ترویج، بیان داشت: بهره‌وری و هوشمندسازی کشاورزی و دانش بنیان کردن آن بدون ترویج امکان پذیر نیست.
وی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در خصوص دانش بنیان کردن و هوشمندسازی کشاورزی، افزود: کشاورزی ما از جهت امنیت غذایی خیلی کار دارد و  با توجه به اقلیمی که داریم انتظار می رود بتوانیم امنیت پایدار غذا را ایجاد کنیم و دغدغه مردم را از لحاظ دسترسی و فراوانی به آن تامین کرده و شاهد مثبت شدن تراز کشاورزی طی ۴ سال آتی باشیم.
کاظمینی با اشاره به سخنان وزیر جهاد کشاورزی در خصوص دانش بنیان کردن و هوشمندسازی در کشاورزی، گفت: امیدوارم سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بتواند در این مسیر  یک جهش قابل توجه داشته باشد و البته شاید  این جهش حتی با تغییر ساختار ترویج به عنوان معاونت وزیر  اتفاق بیفتد.
وی افزود: در ۴۰ سال گذشته توجه ویژه به امنیت غذایی نداشته ایم و باید به غذای مردم با تغییر نگاه توجه ویژه گام برداریم تا با تغییرات ارزی و اتفاقات منطقه ای و جهانی امنیت غذای یمان  دچار چالش نشود.
قائم مقام وزیر در قرارگاه امنیت غذایی تصریح کرد: باید در مسیر کشاورزی از تمام ظرفیت های علمی و مراکز دانش بنیان استفاده  شود و امیدواریم در پایان سال شاهد اتفاقات خوبی در حوزه کشاورزی باشیم.
به گفته وی، وزارت جهاد کشاوری باید طی ۴ سال تلاش هایش را چند برابر کند و هدفمند به جلو پیش برود تا شاهد این اتفاقات باشیم.
گفتنی است؛ در حاشیه این بازدید از «استانداردهای آموزش و سنجش صلاحیت حرفه ای در بخش کشاورزی» و «سامانه شبکه دانش کشاورزی» رونمایی شد و توسط سردار کاظمینی به بیش از ۱۰ هزار نفر از مدیران، کارشناسان و بهره برداران بخش کشاورزی از طریق سامانه پات پیام ترویجی ارسال شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها