آخرین اخبار

سیاست تشویقی برای کشاورزان در جهت عملیاتی کردن الگوی کشت

معاون وزیرجهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت امسال گندم با استقبال چشمگیر کشاورزان روبرو شده است، گفت: برای سال زراعی آینده نیز سیاست تشویقی برای کشاورزان در جهت عملیاتی کردن الگوی کشت داریم.

به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمد قربانی معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی افزود: در این زمینه بحث کشاورزی قراردادی را مطرح کردیم که براساس آن، اتحادیه‌ها، صنایع و شبکه خریداران در کشاورزی قراردادی مشارکت می‌کنند.

به گفته وی، قیمت محصولات کشاورزی از مؤلفه‌های بسیار مهم برای جهت‌دهی به الگوی کشت است و اینکه کشاورزان چقدر محصول تولید کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: در شورای قیمت‌گذاری، قیمت‌هایی که برای خرید محصولات کشاورزی در نظر گرفته‌ایم برای کشاورزان بسیار تحریک کننده است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت امسال گندم با استقبال چشمگیر کشاورزان روبرو شده است، گفت: برای سال زراعی آینده نیز سیاست تشویقی برای کشاورزان در جهت عملیاتی کردن الگوی کشت خواهیم داشت.

وی افزود: با هوشمندسازی بازار محصولات کشاورزی، تولید کننده بیشترین نفع را از قیمت پرداختی مشتریان می‌برد و درآمد کشاورزان افزایش می‌یابد.

قربانی خاطرنشان کرد: برای اجرای الگوی کشت برای هر محصول یارانه کشت متفاوت می‌دهیم و مانند بورس در محصولات کشاورزی سبدگردانی خواهیم داشت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها