آخرین اخبار

دستورالعمل اجرایی کشت قراردادی برنج هفته آینده ابلاغ می‌شود

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: دستورالعمل اجرایی کشت قراردادی برنج این هفته ابلاغ می‌شود.

دستورالعمل اجرایی کشت قراردادی برنج هفته آینده ابلاغ می‌شود

 به نقل از صداوسیما، محمد قربانی سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط با رسانه ملی (برنامه فرامتن شبکه افق) اظهارداشت: در دولت جدید یکی از محور‌های کلیدی وزارت جهاد کشاورزی بر محور کشاورزی قراردادی قرار گرفته است و هدف ما در این وزارت، رسیدن به قدرت و اقتدار غذایی در منطقه است.

وی افزود: با کشاورزی قراردادی می‌توانیم بگوییم که مشکلات بازار محصولات کشاورزی کاهش، تنظیم بازار اجرایی، خدمات بیمه‌ای ارتقا، ریسک پذیری کاهش، تولید محصولات غذایی جهت دار و افزایش زنجیره محصولات غذایی را شاهد باشیم. 

قربانی اضافه کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده با شکل‌گیری واحد‌های بزرگ کشاورزی و صنعتی و همچنین جوان‌سازی کشاورزان می‌توانیم کشاورزی قراردادی را سرعت دهیم.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: محصولات صنعتی مانند کلزا، چغندر، پنبه و گندم محصولاتی هستند که به شیوه کشاورزی قراردادی تولید می‌شوند و تا امروز ۲۵۰ هزار هکتار از اراضی به شیوه کشاورزی قراردادی زیر کشت رفته‌اند.

وی افزود: در سال آینده تولید محصولات سیب‌زمینی و برنج به شیوه کشاورزی قراردادی در دستور کار قرار گرفته که از این هفته دستورالعمل اجرایی آن در رابطه با ارقام اصلاح شده برای بحث کشاورزی قراردادی ابلاغ می‌شود.

قربانی در پایان گفت: رویکرد وزارت جهاد کشاورزی این است که در حوزه تولیدات دامی و کشاورزی، خرید قراردادی را به پیش ببریم به این معنا که صنایع ما به ویژه صنایع غذایی و دامی باید با کشاورز و دامدار قرارداد ببندند و تولید براساس قرارداد خرید انجام شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها