آخرین اخبار

حضور سرمایه‌گذاران ایرانی برای توسعه گلخانه‌ها در ازبکستان

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی از حضور سرمایه‌گذاران و مهندسان ایرانی در توسعه گلخانه‌ها در ازبکستان خبر داد و گفت: در کنار بررسی ظرفیت‌های دو کشور، نسبت به تشکیل کمیسیون مشترک کشاورزی بین طرفین تاکید شده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «محمدمهدی برومندی» در دیدار و نشست مشترک با «عبدالله اف» معاون امور باغداری ازبکستان در محل این وزارتخانه افزود: این نشست با هدف ارتقای سطح روابط بخش کشاورزی و انتقال تکنولوژی در حوزه‌های مختلف به‌ویژه گلخانه و صادرات خدمات فنی و مهندسی در زمینه‌های مکانیزاسیون، صنایع تبدیلی و گلخانه‌سازی به ازبکستان برگزار شد.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر توان بالای حوزه‌های مختلف کشاورزی از جمله گلخانه‌سازی، گفت: مایل به انتقال تجربیات  و دانش و خدمات ایران در ازبکستان هستیم.

برومندی همچنین بر صادرات خرما و انواع محصولات باغی از جمله مرکبات، لیموشیرین، پسته و سیب درختی تاکید کرد.

همکاری ایران برای توسعه کشت گیاهان دارویی در ازبکستان 

در این نشست، عبدالله اف معاون امور باغداری ازبکستان با معاون امور باغبانی کشورمان درخصوص توسعه کشت گیاهان دارویی و فرآوری آن و توسعه باغات و به‌ویژه توسعه گلخانه‌ها مذاکره کرد.

بنابراین گزارش، پیرو دیدار و گفت‌وگوی وزیر جهاد کشاورزی ایران با وزیر کشاورزی ازبکستان مقرر شد با توجه به پیشنهاد طرف ایرانی مبنی بر تشکیل کارگروه مشترک برای افزایش مبادلات تجاری در بخش کشاورزی، نشست مشترکی بین معاونان وزیر جهاد کشاورزی ایران و معاونان وزیر کشاورزی ازبکستان در حوزه‌های مختلف برگزار و مقرر شد این کمیته به زودی تشکیل شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها