آخرین اخبار

تاثیر پذیری گوشت قرمز از ارز ۴۲۰۰ تومانی کم است

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های کشاورزی گفت: ۵۰۰ هزار تن نهاده های دامی برای مصارف دامداران در سامانه بازارگاه برای مصرف دی ماه شارژ شده و به زودی توزیع می‌شود.

گوشت


 

مجتبی عالی مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های کشاورزی امروز در نشست خبری در ارتباط با وضعیت تولید صنعت طیور بعد از اصلاح فرایند تخصیص ارز 4200 تومانی نهاده های دامی، اظهار داشت: دولت اعلام کرده که 500 هزار تن نهاده های دامی برای مصارف دامداران در سامانه بازارگاه برای مصرف دی ماه شارژ کرده است و به زودی توزیع می‌شود.

وی افزود: 60 درصد علوفه مورد نیاز دامداران خشبی و 40 درصد به صورت نهاده های وارداتی است که تاثیر این صنعت از حذف ارز 4200 تومانی در مقایسه با دیگر تولیدات دامی کمتر است.

مدیرعامل اتحادیه دامداران ادامه داد: از طرفی دامداران همواره در اولویت دریافت نهاده های دامی نبودند و این نهاده ها به صورت حداقلی در اختیار آنها قرار می گرفت به همین منظور تاثیرات حذف ارز 4200 تومانی نیز براین صنعت کمتر است.

عالی تصریح کرد: حرف اول و آخر را در کشور ما دلال ها می زنند به همین منظور در حال حاضر نمی توان درباره قیمت دام در سال آینده صحبت کرد.

وی تصریح کرد: قیمت گوشت را دلال ها تعیین می کنند به طوری که وقتی قیمت دام زنده بره 50 هزار تومان است نباید قیمت گوشت شقه بره بیشتر از 100 هزار تومان باشد اما هم اکنون با قیمتهای متفاوتی در بازار توسط واسطه ها و دلالها به فروش می رسد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها