آخرین اخبار

حق بیمه بیشتری در مناطق پرخطر کشاورزی پرداخت می شود

مدیرعامل صندوق بیمه محصولات کشاورزی گفت: هر چه کشاورزی در مکان های پر ریسک باشد بیمه بیشتری به کشاورزان پرداخت خواهد شد.

به نقل از خبرگزاری فارس،‌ محمد ابراهیم حسن نژاد در استودیوی پخش خبر 21 شبکه اول سیما افزود: متوسط حق بیمه پرداختی محصولات کشاورزی نسبت به نوع بیمه نامه، از 30 تا 70 درصد است که این رقم در برخی محصولات از 70 درصد هم بیشتر می‌شود.

به گفته این مسئول هر چه مناطق کشاورزی پرخطر باشد حق بیمه بیشتری پرداخت می شود یعنی پرداختی متناسب با محل کشاورزی که انجام می شود تعیین می شود.

حسن نژاد تصریح کرد: حق بیمه‌ها با توجه به مناطق کم ریسک و پر ریسک متفاوت خواهد بود و تناسب میزان ریسک در مناطق کشاورزی مختلف، سهم دولت هم کمتر یا بیشتر می‌شود.

مدیرعامل صندوق بیمه محصولات کشاورزی گفت: هرچه تعهدات بیمه‌ای از سقف بالاتری برخوردار باشد حق بیمه هم افزایش خواهد یافت، از سوی دیگر هرچه احتمال بروز خطر در مناطق کشاورزی بیشتر باشد طبیعتاً حق بیمه هم بالاتر خواهد رفت.

وی اضافه کرد: در تلاش هستیم تا سقف بیمه را در خصوص بیمه کشاورزی افزایش دهیم در همین راستا تبصره‌ای وجود دارد که طبق آن کشاورزانی که محصولاتشان از قانون خرید تضمینی برخوردار می‌شود باید محصولات خود را بیمه نمایند.

به گزارش فارس، پرداخت حق بیمه یکی از مشکلات کشاورزان از سالهای گذشته بوده و آنها می گویند حق بیمه متناسب با خسارتی که به آنها وارد می شود نیست.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها