آخرین اخبار

دام مازاد عشایر توسط اتحادیه و پشتیبانی امور دام خریداری می شود

وزیر جهاد کشاورزی با تائید دغدغه های دامداران عشایر در خصوص دام های مازاد و حذفی گفت: دام مازاد عشایر توسط اتحادیه عشایر و پشتیبانی امور دام خریداری می شود.

به نقل از خبرنگار مهر، سید جواد ساداتی نژاد صبح شنبه در حاشیه بازدید و بررسی مشکلات دامداران عشایر در روستای «ایجدانک» ورامین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دغدغه‌های دامداران به جا، دقیق و درست است و در سفرهای استانی رئیس جمهور هم به قسمت‌های عشایر نشین همین دغدغه‌ها مطرح بوده است.

ساداتی نژاد با بیان اینکه در سفرهای رئیس جمهور خصوص عشایر چند تصمیم گیری شده است گفت: یکی از مباحث این است که همه ساله عشایر یکی سری دام مازاد و حذفی و خرید آنها را داشته اند که پشتیبانی امور دام آن را خرید کند و دستور العمل این موضوع مشخص می‌باشد و آمادگی خرید نیز وجود دارد.

وی عنوان داشت: طبق ضوابط و آئین نامه‌های دامپزشکی دام‌های آبستن و مولد برای کشتار مناسب نیستند و با آنها برخورد و مورد بررسی قرار می‌گیرد اما برای حمایت دامداران و برای اینکه دلال‌ها با قیمت پایین آنها را خریداری نکنند برای دام‌های حذفی و مولد یک دستور العمل گذاشتیم که پشتیبانی دام این دام‌ها را با قیمت مصوب خریداری کند لذا طرف حساب عشایر برای خرید دام مازاد هم اتحادیه عشایری و هم شرکت پشتیبانی امور دام است.

وزیر جهاد کشاورزی عنوان داشت: موضوع دوم دغدغه نهاده است و ما برای حذف این دغدغه تصمیم گرفتیم که شرکت پشتیبانی امور دام مستقیم با عشایر قرار داد ببندد و نهاده به عشایر بدهد که بعد از فصل پروار عشایر یا دام را بیرون بفروشد و مبلغ نهاده را تسویه کند یا دام پروار را به خود پشتیبانی امور دام بدهد و بدهی را تسویه کند لذا دغدغه دامداران با روش دوم حل خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها