آخرین اخبار

وزیر جهاد کشاورزی، در مسیر درست مبارزه با فساد در بخش کشاورزی

در ایام اخیر شرایطی درباره وزیر جهاد کشاورزی پیش آمد که بر خود لازم دانستم به‌عنوان یک فعال در رسانه‌های تخصصی کشاورزی برخی نکات را به اطلاع مخاطبان این رسانه برسانم. در طول یک هفته گذشته برخی رسانه‌های ناآشنا و نامرتبط با بخش کشاورزی؛ در گزارش‌های مغرضانه خود، انتصاب‌های وزیر جهاد کشاورزی را فامیلی خوانده و آن را تنها در محدوده دوستان و افراد فامیل وی برشمرده‌‌اند.

به گزارش داغ (دیده‌بان امنیت غذایی)، این در حالی است که دکتر ساداتی‌نژاد با صبر و بررسی بسیار، سعی در انتخاب بهترین افراد برای پست‌های مدیریت ارشد وزارتخانه داشته و اکثریت قریب به اتفاق مدیران منصوب وی تاکنون عملکرد مطلوبی از خودشان نشان داده‌‌اند و در طول مدت اندک انتصاب خود، توانسته‌اند شرایط ملتهب را در بخش‌های مربوط به خود مدیریت نمایند.
در این بین گویا برخی که منافع شیرین گذشته خود را در معرض خطر می‌دیدند، منتظر فرصتی بودند تا هجمه خود را بر ضد وزیر مردمی جهاد کشاورزی آغاز نمایند و چون آن را نیافتند از ماجرای انتصاب داماد شهردار تهران استفاده نموده و از آن به‌عنوان مستمسکی برای هجمه و ضربه زدن به مهم‌ترین بازوی نظارتی وزیر جهاد کشاورزی استفاده نمودند. حال این سؤال پیش می‌آید که واقعاً در وزارت جهاد کشاورزی چه خبر بوده است که برخی افراد با این سرعت به تکاپو افتاده و سعی در تخریب وجهه دکتر ساداتی‌نژاد نموده‌اند؟
شاید پاسخ این پرسش این باشد که: اخیراً حراست وزارت جهاد کشاورزی به بسیاری از تخلفات مدیران قبلی مجموعه وزارتخانه ورود نموده و آنها را مورد بررسی دقیق و کارشناسی خود قرار داده است.
بنابراین دکتر ساداتی‌نژاد نبایستی در قبال این هجمه‌ها، ذره‌ای تردید در ادامه راهی که آغاز نموده به خود راه داده و بلکه بایستی هرچه سریع‌تر دستور دهد سازمان حراست با تمامی قوا و بسیج کلیه نهادهای نظارتی، انواع فساد، اختلاس و رانت و انحصارها را در بخش کشاورزی ریشه‌کن نموده و دولت سیزدهم را در راه رسیدن به اهداف عالیه خود در زمینه دستیابی و استمرار امنیت غذایی پایدار و بهبود معیشت کشاورزان یاری نماید.
به امید و یاری خداوند و تلاش وزیر جهاد کشاورزی دولت مردمی دکتر رئیسی، مغرضان و رانت‌خواران متصل به وزارت جهاد کشاورزی نخواهند توانست از این نمد برای خود کلاهی ببافند تا دوباره بر سر دست‌اندرکاران و کشاورزان مظلوم بخش کشاورزی بگذارند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها