آخرین اخبار

کشت قراردادی گندم و کلزا در ۹ استان کشور کلید خورد

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از اجرای کشت قراردادی گندم و کلزا در ۹ استان کشور توسط شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی خبر داد.

157182773

به گزارش روز سه‌شنبه سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران (پات)، «اسماعیل قادری‌فر» در نشست مشترک با معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی در خصوص اجرایی شدن کشت قراردادی گندم و کلزا در راستای سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی افزود: با توجه به تصویب شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی و با دستور وزیر جهاد کشاورزی و تعامل سازنده با معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی کشت قراردادی گندم و کلزا در دستور کار شبکه تعاونی‌های روستایی وکشاورزی ایران قرار گرفت.

قادری فر اظهار داشت: کشت قراردادی گندم و کلزا دراستان‌های خراسان رضوی، ایلام، همدان، مرکزی، لرستان، کرمان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی با توجه به ظرفیت ها وتوانمندی ها در حوزه تاسیسات ذخیره سازی محصولات کشاورزی، انبارهای چند منظوره، سیلو، انبار مکانیزه را دارد تصریح کرد: این سازمان و شبکه تحت پوشش تجربه و آمادگی کامل برای اجرایی کردن این اقدام مهم را دارد.

به گزارش ایرنا، به تازگی وزیر جهاد کشاورزی بر توسعه کشاورزی قراردادی که یکی از راهکارهای اقتصادی شدن تولیدات بخش کشاورزی است و تقویت تشکل ها، اتحادیه ها و تعاونی های کشاورزی تاکید کرد تا جایی که این امر موجب حذف دلالان شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها