آخرین اخبار

عشایر ۱۰ هزار شهید و ایثارگر تقدیم کشور کردند

ایثارگران سازمان امور عشایر ایران طی مراسمی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس تجلیل شدند.

عکس

 

به گزارش کشاورزپلاس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاوری، در مراسمی که امروز با حضور مشاور مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس و رییس سازمان سازمان بسیج عشایر کشور و جمعی از مدیران وزارت جهاد کشاورزی برپا شد، ۱۷ ایثارگر سازمان امور عشایر کشور لوح تقدیر و هدایا دریافت کردند.

در حاشیه این مراسم، رییس سازمان عشایر ایران در گفت و گو با خبرنگار ما، نقش عشایر ایران در جریان انقلاب اسلامی و ۸ سال دفاع مقدس را بی بدیل خواند و اظهار داشت: جمعیت عشایر حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفرند و با این حال ۱۰ هزار شهید و ایثارگر در جریان مبارزات خود تقدیم کشور کرده اند.

شاهپور علایی مقدم افزود: عشایر سلحشور با حضور در جبهه های حق علیه باطل، وفاداری خود را به جمهوری اسلامی ایران اثبات کردند و دستاوردهای آنان موجب بیداری و تحول در کشورهای همسایه و اطراف شده است.

وی افزود: به قول سپهبد شهید سلیمانی، تاریخ عشایر ایران پر افتخار است و در میان آحاد کشور، عشایر سرسپرده ترین قشر به نظام جمهوری اسلامی هستند و ناب ترین افکار و دل ها نسبت به ولایت متعلق به آنان است.

علایی مقدم در عین حال به نقش عشایر در مرزهای کشور اشاره کرد و اذعان داشت: عشایر در حال حاضر نقش پدافند در مرزها را ایفا می کنند و در واقع  مرزداران بی مُزد هستند.

وی با بیان این که جامعه عشایری در سنگر اقتصاد مقاومتی و تولید نیز نقش آفرینی می کنند، تصریح کرد: ۲۵ درصد گوشت کشور توسط عشایر تولید می شود و می توان آنان را مظهر عینی اقتصاد مقاومتی دانست.

علایی مقدم به نفش زنان عشایر در اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: در شرایط تحریم و اقتصاد مقاومتی ۴۰ درصد فرش صادراتی و ۳۵ درصد صنایع دستی کشور توسط زنان جامعه عشایری تولید می شود و آنان به اقتصاد، معیشت و اشتغال کشور کمک می کنند.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها