آخرین اخبار

وزارت جهاد کشاورزی مکلف به تسهیل صدور مجوز شهرک‌های کشاورزی شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارت جهاد کشاورزی را مکلف کردند که نسبت به تسهیل صدور مجوز شهرک های کشاورزی و دامپروری غیردولتی اقدام کند.

به نقل از خبرنگار مهر، نمایندگان در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۲۱ شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی با ۱۹۰ رأی موافق، ۶ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از ۲۳۸ نماینده حاضر با ماده ۱۱ طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی موافقت کردند.

متن ماده ۱۱ به شرح زیر است:

تبصره ۴ ماده یک قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها مصوب ۳۱ خرداد ماه ۷۴ با اصلاحات و الحاقات بعدی به شرح ذیل اصلاح می‌شود:

تبصره ۴- کشت در محیط های مهار (کنترل) بسته شده و گلخانه ای، پرورش قارچ، دامداری، پرورش طیور و ماکیان، پرورش آبزیان و ماهیان زینتی و مراکز تولید و عرضه زنده آبزیان، پرورش زنبور عسل و حشرات مفید و تاسیسات آبیاری و سرچاهی و واحدهای صنایع تحویلی و تکمیلی و قضایی و فرآوری محصولات کشاورزی و منابع طبیعی و سایر نیازها و تولیدات بخش کشاورزی از مصادیق فعالیت کشاورزی بوده و احداث آن ها در اراضی کشاورزی بهینه کردن تولیدات بخش کشاورزی و ساخت استخر، انبار محصولات کشاورزی و اتاقک نگهبانی بوده و با رعایت ضوابط زیست محیطی و موافقت سازمان جهاد کشاورزی استان تغییر کاربری محسوب نمی شود.

تغییر کاربری و تبدیل طرح های مذکور به سایر طرح های غیر کشاورزی بدون اخذ مجوز از کمیسیون تبصره یک ماده یک مشمول مجازات های مقرر در قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها می شود.

در ادامه جلسه، پیشنهاد جعفر قادری مورد تایید نمایندگان قرار گرفت و به این ماده الحاق شد.

بر این اساس، وزارت جهاد کشاورزی مکلف است نسبت به تسهیل صدور مجوز شهرک های کشاورزی و دامپروری غیردولتی اقدام نماید. این شهرک ها از همه مزایای شرکت های دولتی به جز واگذاری زمین به قیمت منطقه ای برخوردار می شوند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها