آخرین اخبار

ساداتی‌نژاد فردی تحول‌گرا با رویکرد توسعه‌ای است

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: «سید جواد ساداتی‌نژاد» گزینه پیشنهادی رییس‌جمهوری منتخب برای حضور در راس وزارت جهاد کشاورزی، فردی تحول‌گرا با رویکرد توسعه‌ای است.

169000243

به نقل از ایرنا، آیت الله ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه ۲۰ مرداد فهرست وزیران پیشنهادی خود را به مجلس شورای اسلامی ارائه کرد.

در این پیوند، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی حمایت تمام‌قد خود را از وزیر پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد و «شاهرخ رمضان‌نژاد» رییس این سازمان در پیامی نوشت: کشاورزی از بخش‌های مهم اقتصاد کشور و دارای نقش و جایگاه اساسی در فرآیند رشد اقتصادی و توسعه ملی است که برای تحقق عملی  این نقش در توسعه کشور، با توجه به شرایط حاکم، می‌طلبد کشاورزی را با نگاهی متفاوت، رویه و روش‌های نو و مشارکت جمعی راهبری کرد.

وی افزود: مدیریت متکی بر دانش، نوآوری، خلاقیت و مردم‌محور می‌تواند همه ظرفیت‌های آشکار و پنهان کشاورزی را در همه حلقه‌های زنجیره ارزش محصولات، کالاها و خدمات در تحقق اهداف اساسی کشور قرار دهد.

رمضان‌نژاد ادامه‌داد: از همین رو معرفی «سید جواد ساداتی‌نژاد» با سوابق درخشان علمی و اجرایی، فرصت مغتنمی برای تعالی برنامه‌های پیش‌روی وزارت جهاد کشاورزی است.

وی در این پیام خاطرنشان‌کرد: ساداتی‌نژاد مدیری با روحیه جهادی، انقلابی و با پشتوانه علمی و اجرایی، فردی تحول‌گرا با رویکرد توسعه‌ای است که در طول مدت ریاست کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در شاخصه یک مسوول عمل‌گرا، مسوولیت‌پذیر و هم‌افزا ظاهر شد و با همکاری نمایندگان مجلس و تعامل با دولت با تصویب طرح‌هایی، سیاست‌گذاری های جدید و تحولی را در کشاورزی از جمله با اصلاح قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی و ارائه طرح تقویت امنیت غذایی کشور آغاز و پایه ریزی کرد.

وی افزود: این جهت‌گیری در حوزه اجرا نیز با استفاده و مشارکت حداکثری از مدیران و کارشناسان وزارت می‌تواند منشأ تحولات اساسی و مؤثر باشد.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی اضافه‌کرد: رویکرد تعاملی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی با سازمان‌های مردم‌نهاد و تاکید بر تقویت تشکل‌های کشاورزی و افزایش بهره‌وری و ضریب نفوذ دانش با بهره‌گیری از توان صاحبان دانش در برنامه پیشنهادی، زمینه دل‌گرمی و پشتیبانی هرچه بیشتر شاغلان، فعالان و ذی‌نفعان مؤثر از جمله سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران که از ظرفیت نیروی عظیم جوانان تحصیل‌کرده برخوردار است را در پی خواهد داشت.

رمضان‌نژاد در خاتمه این پیام نوشت: بر این اساس، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ضمن استقبال از این انتخاب، ‌نهایت کوشش و همکاری خود را برای توفیق وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی در تحقق برنامه‌ها و طرح‌های تحولی وی به‌کار خواهد بست و از  نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز درخواست دارد که با رای اعتماد قاطع خود به وی، از یک سو به فعالیت کشاورزی بیش از پیش موضوعیت بخشیده و از سوی دیگر این رأی پشتوانه پیشبرد برنامه‌های ساداتی‌نژاد قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، ساداتی‌نژاد متولد اول تیرماه ۱۳۵۱ کاشان و عضو هیات علمی دانشگاه تهران است که ریاست کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی را در مجلس یازدهم برعهده داشته است.

سعادتی‌نژاد که دکترای آبخیزداری خود با گرایش هیدرولوژی را از دانشگاه دولتی مسکو دریافت کرده، در دولت دهم معاون پارلمانی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بود.

ریاست دانشگاه کاشان، معاونت اداری و مالی دانشگاه تهران و دبیری کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی شورای علوم، تحقیقات و فناوری کشور از جمله فعالیت‌های علمی و اجرایی این وزیر پیشنهادی است

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها