آخرین اخبار

ایران دومین ناوگان بزرگ صیادی در اقیانوس هند را دارد

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در سال گذشته ۷۰۰ هزار تن تولید شیلاتی داشتیم، گفت: ناوگان صیادی ایران در اقیانوس هند رتبه دوم را دارا است.

+صیادی

به نقل از  خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بعدازظهر امروز و در محل مرکز آموزش دریانوردان سازمان بنادر و دریانوردی مراسم روز جهانی دریانورد با حضور وزیر راه و شهرسازی در حال برگزاری است.

در این مراسم مدیرعامل سازمان شیلات اظهار داشت: سازمان شیلات یکی از اعضای خانواده بزرگ ارگان‌های دریایی کشور است که مأموریت ایفای نقش در حوزه امنیت غذایی را دارد. 

خون‌میرزایی افزود:‌ در دو حوزه صید و صیادی و پرورش ماهی در قفس در دریا فعالیت می‌کنیم. در این شرایط سخت و تحریم‌های غیرقانونی و همه‌گیری کرونا این رسالت مفقود نماند و بیش از تکلیف برنامه به آن عمل شد.

وی گفت:‌در حوزه شیلات میانگین سرمایه‌گذاری در کشور دو برابر شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در حوزه صید و صیادی 140 هزار نفر صیاد فعال داریم که با 11 هزار فروند شناور صیادی در سال گذشته 700 هزار تن تولید شیلاتی داشتند که 57 درصد از کل تولید 1.2 میلیون تنی کشور را به خود اختصاص دادند و از برنامه هم جلوتر بودیم.

خون‌میرزایی گفت: ناوگان صیادی ما در اقیانوس هند رتبه دوم را دارا است. 

وی ادامه داد: در پرورش ماهی در قفس در دریا 4.6 میلیون تن ظرفیت مطالعه کرده داریم و این مدیون همکاری‌های اعضای ارگان‌های دریایی کشور است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در سه حوزه نیازمند مساعدت ارگان‌های دریایی هستیم که شامل تداوم پیوسته آموزش‌های جامعه صیادی، بیمه صیادان و لحاظ شغل صیادی در زمره فعالیت‌های زیان‌آور است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها