آخرین اخبار

۱۱۰۰ تن مرغ منجمد برای جبران کمبود تولید داخل وارد می شود

با توجه پیش بینی کمبود احتمالی، تولید و عرضه گوشت مرغ، کارگروه تنظیم بازار مصوب کرد با افزایش انعقاد قرارداد و تسریع در خرید و واردات گوشت مرغ منجمد، برای ترمیم ذخایر و تنظیم بازار انجام شود و واردات تخم مرغ نطفه‌دار برای جوجه ریزی صورت گیرد.

139312191621484084897954

به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم بر اساس مصوبه اخیر کارگروه تنظیم بازار گوشت مرغ به صورت منجمد با سرعت و حجم بیشتری وارد می شود؛ در مصوبه تنظیم بازار پیش بینی کمبود مرغ شده و در کنار واردات مرغ، تخم مرغ نطفه دار نیز وارد خواهد شد.

هیئت وزیران  نیز پیش از این در مصوبه مجوز میزان واردات مرغ با ارز ترجیحی را  بیش از دو برابر افزایش داد و از 50 هزار تن به 120 هزار تن رساند.

با توجه به  پیش بینی کمبود احتمالی، تولید و عرضه گوشت مرغ در کشور در جلسه مقرر گردید شرکت پشتیبانی امور دام با همکاری تمامی دستگاه‌های ذیربط و بانک مرکزی با افزایش انعقاد قرارداد و تسریع در خرید و واردات گوشت مرغ منجمد به منظور ترمیم ذخایر و تنظیم بازار کشور و واردات تخم مرغ نطفه‌دار برای جوجه‌ریزی مکفی اقدامات لازم معمول نماید.

در خصوص واردات گوشت مرغ منجمد تا سقف یکصدو بیست هزار تن از سوی شرکت های مباشر دولتی و غیر دولتی و با توجه به گزارش ارائه شده از روند ثبت سفارشات و تخصیص و تامین ارز از سوی بانک مرکزی و پیش بینی کمبود احتمالی، تولید و عرضه گوشت مرغ در کشور در جلسه مقرر گردید شرکت پشتیبانی امور دام با همکاری تمامی دستگاه‌های ذیربط و بانک مرکزی با افزایش انعقاد قرارداد و تسریع در خرید و واردات گوشت مرغ منجمد به منظور ترمیم ذخایر و تنظیم بازار کشور و واردات تخم مرغ نطفه‌دار برای جوجه‌ریزی مکفی اقدامات لازم معمول نماید.

تبصره 1) با توجه به شروع فصل گرما و کاهش جوجه‌ریزی در برخی استان‌ها از سوی شرکت پشتیبانی امور دام کشور و با هماهنگی معاونت بازرگانی داخلی نسبت به تخصیص سهمیه مرغ منجمد به استانها اقدام شود.

تبصره 2) نظر به انجام مراحل ثبت سفارشات مربوط به واردات گوشت مرغ منجمد مقرر گردید حداکثر تا 25 درصد امکان افزایش ثبت سفارشات با تشخیص شرکت پشتیبانی امور دام و با استفاده از توان شرکت‌های بخش خصوصی اقدام شود.

تبصره 3) با عنایت به ضرورت تبادل اطلاعات مربوط به تولید گوشت مرغ در کشور مقرر گردید مصوبات کارگروه ساماندهی مرغ مستقر در وزارت جهاد کشاورزی به صورت هفتگی در جلسات کارگروه تنظیم بازار مطرح شود.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها