آخرین اخبار

مرغ آرین‌پلاس به زودی در بازار عرضه می‌شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی، گفت: اقدامات جدیدی در حوزه برندینگ مرغ لاین آرین انجام شده است و این گونه با ویژگی‌های جدید اصلاح شده به بازار عرضه می‌شود.

به نقل از تسنیم، مجتبی خیام نکویی امروز در نمایشگاه دام و طیور، اظهار داشت: صنعت دام و طیور و صنایع وابسته آن ظرفیت تولید سالانه 3.5 میلیون تن محصول را دارد که 2.6 میلیون تن آن در بخش گوشت مرغ و حدود 900 هزار تن در بخش گوشت قرمز است.

وی افزود: تولیدات بخش دام و طیور کشور از لحاظ وزنی 2.5 درصد کل تولیدات بخش کشاورزی را شامل می‌شود اما اثرگذاری بالا و گردش مالی زیادی دارند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در سفر اخیر خود به کشورهای زیمبابوه و مالزی، استقبال مناسبی برای خرید و تولید مشترک واکسن‌های دام و طیور ایرانی وجود داشت. بر همین اساس تفاهمنامه‌هایی نیز با این کشورها منعقد شد.

خیام نکویی تصریح کرد: موسسه سرم‌سازی رازی جهاد کشاورزی در حال حاضر 90 درصد واکسن مورد نیاز بخش دام و 32 درصد بخش طیور را تامین می‌کند که با کمک بخش خصوصی حتی می‌توانیم به خودکفایی در تولیدات این محصولات برسیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم گفت: وزیر کشاورزی زیمبابوه خواهان دریافت تکنولوژی تولید واکسن‌های دام و طیور ایرانی است. بر این اساس تفاهمنامه‌ای منعقد شد.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی افزود: رقم صادرات ما به این کشورها هنوز مشخص نشده است و در رایزنی‌های آینده این رقم تعیین و اعلام می‌شود.

خیام نکویی اضافه کرد: کشور مالزی نیز خواهان واردات و تولید مشترک واکسن‌های ایرانی است که با ورود به این بازار می‌توانیم به بازار بزرگ محصولات حلال در دیگر کشورها نیز دست یابیم.

مرغ آرین‌پلاس به زودی به بازار عرضه می‌شود

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار تسنیم در ارتباط با اقدامات جدید انجام شده در حوزه مرغ لاین آرین پلاس، گفت: اقدامات جدیدی در حوزه برندینگ مرغ آرین انجام شده و افق روشنی پیش روی ماست.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی افزود: پتانسیل‌های بالایی برای مرغ لاین آرین در کشور داریم به طوریکه در آینده نزدیک مرغ آرین پلاس با ویژه اصلاح شده به بازار عرضه می‌شود.

نارضایتی مرغداران از کم‌اثر بودن واکسن‌های آنفلوآنزای فصلی با اصلاح بذر رفع شد

بنابراین گزارش، علی اسحاقی رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی نیز در این مراسم اظهار داشت: شرکت‌های خصوصی تولیدکننده واکسن دام و طیور نیز در سال‌های اخیر به این بازار ورود داشته‌اند به طوریکه 3 درصد نیاز کشور را تولید می‌کنند.

وی یادآور شد: 93 درصد واکسن‌های دام و 32 درصد واکسن‌های طیور توسط شرکت رازی تولید می‌شود و ما قابلیت خودکفایی را داریم اما با این وجود مجوزهای واردات این محصول نیز به صورت همزمان صادر می‌شود.

رئیس موسسه تحقیقات واکسن‌ و سرم‌سازی رازی گفت: تولیدات ما در موسسه سرم‌سازی رازی بیشتر در بخش سرم‌های ضد مار و عقرب است که به کشورهای همسایه از جمله عراق صادر می‌شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره نارضایتی مرغداران و دامداران از کم‌اثر بودن واکسن‌های تولیدات موسسه رازی بویژه در بخش آنفلوآنزای پرندگان گفت: این نارضایتی بیشتر تا سال گذشته بوده است؛ سال گذشته بذر واکسن آنفلوانزای فصلی پرندگان با توجه به جهش‌های موجود بروز شد.

اسحاقی افزود: در بخش آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان اما واکسن تولید نمی‌شود اما در صورتی که سازمان دامپزشکی بذر آن را در اختیار ما قرار بدهد امکان تولید این محصول نیز در کشور وجود دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها