آخرین اخبار

قیمت کنسرو ماهی طبق هزینه تمام‌شده و متناسب با قدرت خرید مردم تعیین می‌شود

نائب رئیس سندیکای کنسرو ایران با رد افزایش ١۵٠ درصدی قیمت کنسرو ماهی، گفت‌: فعلا این مسأله در ستاد تنظیم بازار مطرح نشده است و تولیدکنندگان حتما براساس قدرت خرید مردم پیشنهادات خود را ارائه می کنند.

قیمت کنسرو ماهی طبق هزینه تمام‌شده و متناسب با قدرت خرید مردم تعیین می‌شود

محمد مختاریانی در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس مباحث مطرح شده درباره افزایش ١۵٠ درصدی قیمت کنسرو ماهی را رد کرد و افزود: چنین موضوعی به هیچ عنوان در ستاد تنظیم بازار کشور مطرح نشده است.

نایب رئیس سندیکای کنسرو ایران اضافه کرد: کارخانجات تولیدکننده همچنان منتظر تصمیمات جلسه ستاد تنظیم بازار برای تعیین قیمت هستند.

این فعال صنعت تاکید کرد: کارخانجات تولیدکننده تن ماهی براساس شرایط اقتصادی و قدرت خرید مردم و قیمت تمام شده تولید و سود منطقی پیشنهادات خود را در این زمینه مطرح خواهند کرد.

وی تصریح کرد: موضوع درخواست سندیکای صنایع کنسرو ایران برای خروج کنسرو ماهی و رب گوجه فرنگی از شمول قیمت گذاری پیشینى تاکنون در جلسه ستاد تنظیم بازار مطرح نشده اما بر اساس دستور رییس این ستاد، مقرر شده به منظور پیشگیرى از تعطیلى کارخانجات و کمبود کالا در بازار در تصمیم گیرى در این خصوص، تسریع شود.

مختاریانی توضیح داد: همچنین مقرر است سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بررسی‌های تخصصی در چارچوب ضوابط قیمت گذاری را انجام دهد و پیشنهادات کارشناسی را برای طرح در جلسه ستاد تنظیم بازار، ارائه نماید تا در این خصوص سریعا تصمیم گیری شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها